بررسی بودجه دفاعی کشور در کمیسیون امنیت ملی

كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي,بودجه 94

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز (یک‌شنبه) خود بودجه دفاعی کشور، دستگیری سارقین مسلح در استان اصفهان و شهادت یک خانواده در انفجار مین در شهرستان سرپل‌ذهاب را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدحسین نقوی حسینی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی، اظهار کرد: در ابتدای جلسه امروز عملیات موفقیت‌آمیز نیروی انتظامی در برخورد و دستگیری سارقین مسلح در استان اصفهان با حضور مسئولین نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفت و آقای حیدرپور نماینده کمیسیون در بررسی این موضوع گزارش مفصلی ارائه کرد.

وی افزود: در ادامه کمیسیون از اقدامات و عملیات موفقیت‌آمیز ناجا در برخورد با سارقین و برهم‌زنندگان امنیت جامعه تقدیر کرد.

همچنین در این جلسه گزارش حادثه انفجار کورموش سرپل‌ذهاب که منجر به شهادت دو فرزند و همسر یک خانواده شده نیز در کمیسیون قرائت شد و بر جمع‌آوری مین‌های باقیمانده تأکید شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارج مجلس همچنین از بررسی مسائل استان سیستان و بلوچستان و تأکید بر پیگیری مسائل این استان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و یادآور شد: در ادامه اعتبارات و بودجه وزارت دفاع مورد بررسی کمیسیون قرار گرفت.

در این جلسه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع گفت که حدود 86 درصد اعتبارات حوزه دفاع صرف امور جاری و حفظ وضع موجود می‌شود و این در حالی است که فرسودگی تجهیزات و اماکن از مشکلات اصلی است.

به گفته نقوی حسینی، طبق اعلام معاون حقوقی وزارت دفاع بودجه حوزه دفاع کشور کمتر از 7 درصد بودجه عمومی است که حتی نسبت به کشورهای منطقه سطح پایین‌تری را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: معاون حقوقی وزارت دفاع همچنین با اشاره به مجوز خرید سربازی توسط سربازان غایب 10 سال قبل گفت که در این ارتباط کمیته‌ای تشکیل شده که ضوابط و قواعد نحوه اجرا را تصویب و اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N658690