بررسی درآمدهای بودجه 94 در جلسه فراکسیون رهروان با نوبخت

بودجه 94

فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در جلسه امروز خود که با حضور نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد به بررسی درآمدهای بودجه‌ای 94 پرداخت.

اسماعیلی جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: از حجم بودجه 94 که بالای هشتصد هزار میلیارد تومان است، 260 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی است که از این سهم 166 هزار میلیارد تومان آن هزینه جاری و 48 هزار میلیارد آن هزینه عمرانی است.

وی افزود: بر اساس آنچه در جلسه مطرح شد سهم درآمد ناشی از محل فروش نفت 73 هزار میلیارد تومان می‌باشد که 2 هزار میلیارد تومان آن بابت درآمدهای خاص بوده و 71 هزار میلیارد به طور مستقیم از محل فروش نفت است.

این عضو شورای مرکزی رهروان ولایت مجلس اظهار کرد : سهم درآمدهای غیر نفتی نیز 119 هزار میلیارد تومان است که در این جلسه نوبخت به تفکیک، تمامی درآمدها را شرح داد.

جلیلی با بیان اینکه نوبخت در این جلسه اعلام کرد که صد در صد اعتبارات عمرانی استان‌ها پرداخت شده است گفت: در واقع دراین جلسه مباحث مربوط به تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و هزینه‌ها و مصارف مورد بررسی قرار گرفت وهمچنین در مورد درآمدهای مالیاتی، حقوقی، گمرکی و واگذاری‌های سرمایه‌ای بحث شد .

وی خاطر نشان کرد: همچنین مطرح شد که یک میلیون و 420 هزار بشکه نفت با قیمت 72 دلار پیش بینی شده است.

به گفته‌ی وی واگذاری‌های دارایی‌های مالی در بحث اوراق مشارکت و صکوک و اسناد خزانه از دیگرمباحث مطرح در این جلسه بود.

انتهای پیام

کد N658377