کامنتری مگزین:

ایران در خلیج فارس ضعف ناو آمریکایی را به تصویر کشید

ايران,آمريكا,رزمايش

نشریه کامنتری مگزین با اشاره به فیلم منتشر شده از اخطار هواپیمای ایرانی به یک ناو آمریکایی، نوشت: ایران ضعیف بودن ناو آمریکایی را به تصویر کشید.

نشریه کامنتری مگزین با اشاره به فیلم منتشر شده از اخطار هواپیمای ایرانی به یک ناو آمریکایی، نوشت: ایران ضعیف بودن ناو آمریکایی را به تصویر کشید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشریه کامنتری مگزین در گزارش خود به فیلم منتشر شده از سوی یک رسانه ایرانی اشاره کرده است که نشان می‌دهد یک هواپیمای ایرانی در آب‌های خلیج فارس به ناو آمریکایی یو اس اس گریدلی برای اعلام برگزاری مانور اخطار می‌دهد و این ناو تسلیم درخواست ایران می‌شود.

این نشریه در ادامه این گزارش نوشت: ممکن است این عملکرد ناو آمریکایی به دلیل موقعیتش عادی جلوه داده شود، اما نشان دهنده سیاست دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای پرهیز از رویارویی با ایران باشد.

این اتفاق علاوه بر این، نشان دهنده غرور ایرانی‌ها و تمایل آنها برای به تصویر کشیدن قدرتشان در برابر نیروی دریایی آمریکا و نشان دادن این موضوع به خبرنگاران و رسانه‌ها باشد.

به نوشته کامنتری مگزین، شاید اوباما بر این باور باشد که این کار راهی برای صلح و صداقت باشد اما بسیاری از کشورهای خاور میانه این مسأله را نشانه‌ای از ضعف می‌دانند. برخلاف تصور خوش‌بینانه باراک اوباما و جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا برای همکاری با ایران به نظر می‌آید رسانه‌های این کشور بیش از همکاری با آمریکا به دنبال تحقیر آن هستند.

این نشریه در پایان نوشت: اگر اوباما به معنای واقعی خواهان برقراری صلح و امنیت در منطقه است باید کاری کاملاً متضاد انجام دهد و تنها به خطوط قرمز پایبند باشد و جدیت خود را در این هدفش نشان دهد.

انتهای پیام

کد N658189