پزشکیان در انتقاد از صدا و سیما:

اتحاد با دعوا و حصر به وجود نمی‌آید

سیاست داخلی

نگویید ما دستور می‌دهیم دیگران باید اطاعت کنند این جمله خوبی نیست. آنچه ما باید الان برای مملکتمان بخواهیم اتحاد است که با دعوا و ‌حصر به وجود نمی‌آید.

وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات تاکید کرد: در هفته‌ای که گذشت صدا و سیما در رابطه با ۹ دی پیام‌های مختلفی را پخش کرد و نهایتش این بود که موسوی و کروبی عامل همه مشکلات دانست و همزمان علیه آقای خاتمی به کرات حرف زده شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا؛ مسعود پزشکیان امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صدا و سیما گفت: ‌امیدوارم خداوند ما را وحدتی برساند که امروز نسبت به هر وقت دیگری به آن نیازمندیم. این پیامی است که پیامبر همیشه به ما می‌دهد و بیایید همه ادیان زیر پرچم خدا به وحدت برسیم و به جز خداوند از کسی اطاعت نکنیم و شریک قائل نشویم.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: دینی که همه را به وحدت دعوت می‌کند امروز ما در کشور خودمان بیشتر از همه به همین وحدت نیاز داریم.

وی ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت صدا و سیما در رابطه با ۹ دی پیام‌های مختلفی را پخش کرد و نهایتش این بود که موسوی و کروبی عامل همه مشکلات دانست و در‌‌ همان صدا و سیما بر علیه آقای خاتمی به کرات حرف زده شد.

پزشکیان با بیان آیه‌ای از قرآن اظهار داشت: در قرآن بار‌ها تاکید شده است که کسانی که تفرقه می‌کنند و تفرقه می‌اندازند منتظر عذاب الهی باشند.

نماینده مردم تبریز بیان کرد: ‌می خواهم که این آیات را از زبان شهید مطهری بگویم؛ اینکه مردم را دعوت به اتحاد کنید و از تفرقه بپرهیزید؛ مسلمانان کوشش کنید اختلافات را کم کنید و شکاف‌ها را زیاد نکنید. آیا غیر از این است که دشمن هم همین را می‌خواهد که ما با اختلافات فرقه‌ای به همدیگر فحش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ‌با تفرقه‌ها مبارزه کنید و بجنگید اختلاف و تفرقه به هر نامی که وجود داشته باشد بد‌ترین نوع کار است.

پزشکیان با بیان اینکه حضرت علی در خطبه شانزده خود می‌گوید بروید در خانه‌هایتان پنهان شوید دعوایتان را حل کنید؛ خودتان ملامت کنید نه اینکه گناه را در گردن دیگران و حق را گردن خودتان بیاندازید.

وی با تاکید بر پیامی که حضرت علی به مالک اشتر دادند٬ افزود: نگویید ما دستور می‌دهیم دیگران باید اطاعت کنند این جمله خوبی نیست. آنچه ما باید الان برای مملکتمان بخواهیم اتحاد است که با دعوا و ‌حصر به وجود نمی‌آید.

کد N657937