رئیس‌جمهوری چک: یاتسنیوک "نخست‌وزیر جنگ" اوکراین است

رئیس‌جمهوری چک بر این باور است که نخست‌وزیر اوکراین تاکنون تلاش چندانی برای برقراری صلح و حل بحران نکرده و وی بیشتر "نخست‌وزیر جنگ" است تا "صلح".

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "میلوش زمان"، رئیس‌جمهوری چک در مصاحبه با پراوو دیلی گفت: آرسنی یاتسنیوک (نخست‌وزیر اوکراین) تاکنون برای برقراری صلح و حل اختلافات در جنوب شرق اوکراین تلاشی نکرده و از روی اجبار بر روی طرح صلح کار می‌کند.

وی افزود: با نگاه به سخنرانی‌های یاتسنیوک متوجه می‌شویم که وی بیشتر نخست‌وزیر جنگ است و به دنبال راه‌حل صلح‌آمیز نیست. اقدامات وی در حالی انجام می‌شود که کل کمیسیون اروپا به دنبال صلح و دستیابی به آن است. وی امید دارد که بتواند این مشکل را با زور حل کند.

علاوه بر این میلوش زمان تاکید کرد، رویکردهای یاتسینوک با موضع پترو پوروشنکو رئیس‌جمهوری اوکراین که تلاش می‌کند مساله را از راه صل‌آمیز حل کند، مغایرت دارد.

رئیس‌جمهوری چک همچنین این مساله را که "انقلاب دموکراتیک" توانست ویکتور یانوکوویچ رئیس‌جمهوری سابق اوکراین را در فوریه 2014 از قدرت برکنار کند، زیر سوال برد و گفت: حوادث "میدان" هیچ ارتباطی به انقلاب دموکراتیک نداشت و هم‌اکنون یک جنگ داخلی در اوکراین در جریان است.

انتهای پیام

کد N657435