العربی: اتحادیه عرب برای مقابله با تروریسم مصمم است

اتحاديه عرب

دبیر کل اتحادیه عرب با تاکید بر لزوم تلاش برای پایان دادن به افراطی‌گری اعلام کرد که این اتحادیه برای مقابله با تمامی گروه‌های تروریستی و در راس آنها داعش مصمم است.

دبیر کل اتحادیه عرب با تاکید بر لزوم تلاش برای پایان دادن به افراطی‌گری اعلام کرد که این اتحادیه برای مقابله با تمامی گروه‌های تروریستی و در راس آنها داعش مصمم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب در سخنرانی خود در افتتاحیه کنفرانس "مبارزه عقیدتی با افراطی‌گری و تروریسم" در شهر قاهره با اشاره به اینکه تندروی در طول تاریخ و در عصرهای متوالی بافت اجتماعی ملل را از هم پاشیده است، گفت: مقابله با افراطی‌گری مذهبی از جمله مسائلی است که در کشورهای عربی بسیار وجود دارد.

العربی افزود: اقدامات تروریستی که در حال حاضر رژیم صهیونیستی در فلسطین مرتکب می‌شود از شایع‌ترین انواع تروریسم است.

وی ادامه داد: همایش فعلی توان ترسیم راه‌های خروج از بحران فعلی و تعیین سیاست‌هایی برای مقابله با مشکل جدید افراطی‌گری و تروریسم را ندارد.

دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه این اتحادیه در حال بررسی چالش‌هایی است که امنیت ملی کشورهای عربی را تهدید می‌کند، گفت: این اتحادیه قصد دارد تمام اقدامات لازم را برای مقابله با گروه‌های تروریستی و در راس آنها داعش در دستور کار خود قرار دهد و کشورهای عربی نیز باید برای مقابله با خطراتی که تروریسم برای امنیت این کشورها دارد اقدامات لازم و موثر را در پیش بگیرند.

وی ادامه داد: مقابله با افراطی‌گری و تروریسم نیازمند یک استراتژی کامل و ارائه طرحی است که دربر گیرنده بعد فکری، سیاسی، اجتماعی، آموزشی و دینی بوده و درپیشرفت کشور و بازگشت اصول اخلاقی به جامعه موثر باشد.

وی در ادامه بر بازنگری در ساختار فکری تمام کشورهای عربی و وضع قوانینی که موجب رهایی این کشورها از اسارت افراطی‌گری، پس رفت فکری و فرهنگی و احیای ساختار فکری جدید شود، تاکید کرد.

تلاش‌های گروه تروریستی داعش برای اشغال دو کشور سوریه و عراق موجب نگرانی جامعه بین‌الملل شده است و چندین کشور عربی و غیرعربی نسبت به این امور ابراز نگرانی کردند. پیش‌تر ائتلاف ضد داعش با رهبری دولت آمریکا حملات هوایی را در این دو کشور علیه پایگاه‌های نظامی داعش آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N657379