بررسی قیمت نفت در بودجه 94 در جلسه‌ای با حضور زنگنه

نفت,كميسيون انرژي,زنگنه,بودجه 94

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی روز یکشنبه کاهش وابستگی به قیمت نفت و تمهیدی برای قیمت نفت در بودجه 94 مورد بررسی قرار گرفت.

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به توضیحات زنگنه در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس، گفت: وزیر نفت در این جلسه گزارشی از چرایی کاهش قیمت نفت و وضع موجود و همچنین گزارشی از اجلاس اخیر اوپک را ارائه کرد.

وی افزود: یکی از مباحثی که در این جلسه مطرح شد قیمت نفت بود که در بودجه 94 با 72 دلار بسته شده اما پس از آن ما شاهد کاهش قیمت نفت بوده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: یکی از سوالات این است که آیا می‌توانیم بودجه را با حداقل قیمت نفت تنظیم کنیم یا این‌که آن را از نفت رهایی داده و به عنوان یک پیشنهاد در بودجه قیمت نفت را صفر در نظر بگیریم.

بر اساس این گزارش، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت نیز به خبرنگار ایسنا، گفت: در این جلسه تصمیم‌گیری در مورد قیمت نفت و برنامه ریزی برای آن مورد توجه قرار گرفت تا در جهت فرامین مقام معظم رهبری به منظور کاهش وابستگی به نفت تصمیمات لازم اتخاذ شود.

انتهای پیام

کد N657306