در آستانه برگزاری انتخابات رخ داد؛

حمله افراد مسلح به نامزد اپوزیسیون سریلانکا در انتخابات ریاست‌جمهوری

به گفته مقام‌های سریلانکا، افراد مسلح به روی نامزد اپوزیسیون این کشور که رقیب اصلی راجا پاکسه است، آتش گشودند که وی جان سالم به در برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردان مسلح روز شنبه به تجمع حامیان مایتریپالا سیریسنا، وزیر بهداشت سابق سریلانکا که هم‌اکنون رقیب اصلی ماهیندا راجا پاکسه، رئیس‌جمهوری سریلانکا در انتخابات هشتم ژانویه است، آتش گشودند که در جریان این حادثه تنها یک عابر زخمی شد.

برخی از مقام‌ها می‌گویند، سیرسینا در حال خروج از حوزه انتخابی خود در منطقه پولونارووا بود که افراد مسلح ناشناس سوار بر یک جیپ به وی شلیک کردند.

منابع امنیتی اعلام کرده‌اند، تحقیقات در این باره در دست اقدام است اما هنوز فردی بازداشت نشده است. این حادثه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هشتم ژانویه و یک روز پس از آن انجام می‌شود که برخی از فعالان حامی دولت به سوی تجمع حامیان سیرسینا سنگ پرتاب کردند.

به گفته مقام‌های انتخاباتی، خشونت‌های مرتبط با کارزارهای انتخاباتی به شدت در سراسر سریلانکا افزایش یافته و راجا پاکسه با جدیت تلاش می‌کند تا برای سومین بار قدرت را به دست بگیرد.

یک گروه نظارتی مستقل موسوم به کمپین انتخابات آزاد و منصفانه گزارش داد، از اوایل دسامبر که کمپین انتخاباتی آغاز شد تا هم‌اکنون، 1073 شکایت دریافت کرده است. با این حال پلیس می‌گوید که تعداد کمتری شکایت دریافت کرده است اما 130 تن در این رابطه بازداشت شده‌اند.

معاون یکی از وزرا و 13 نماینده منتخب دیگر در بین افراد بازداشت شده هستند و اتهام آنها ارتباط با 245 مورد شکایت از خشونت‌ها است.

انتهای پیام

کد N657304