در محکومیت بازداشت دبیر کل جمعیت الوفاق؛

برپایی بیش از 150 تجمع اعتراضی در بحرین/ نیروهای آل خلیفه باز هم دست به خشونت زدند

بحرين

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین اعلام کرد نیروهای امنیتی وابسته به وزارت کشور برای سرکوب شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیزی که برای آزادی شیخ علی سلمان برگزار شده بود، به شدت دست به خشونت زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری مراة البحرین، جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه مخالف دولت در این کشور اعلام کرد: نیروهای مزدور وابسته به وزارت کشور بحرین برای متفرق کردن تظاهرکنندگان معترض از گلوله‌های پلاستیکی بزرگ استفاده کردند.

جمعیت الوفاق همچنین اعلام کرد: نیروهای بحرینی با تظاهرات مسالمت‌آمیز مخالفان برخورد شدید کرده و از گلوله پلاستیکی در منطقه البلاد القدیم در منامه که مرکز اصلی اعتراضات بود، استفاده کردند و این نشان می‌دهد نظام کشور کنترل خود را از دست داده است.

تظاهرات مردمی در شهرهای ستره، کرزکان و البلاد القدیم در بحرین برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این تظاهرات خواسته خود را برای آزادی هرچه سریعتر شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت اسلامی الوفاق مطرح کردند، اما نیروهای امنیتی با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی پاسخ آنها را دادند که در این بین چندین تن زخمی شدند و چند تن دیگر بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور مجروح شدند.

«تحریک برای تغییر نظام سیاسی در بحرین» از مهمترین اتهاماتی است که دادستانی کل بحرین علیه علی سلمان مطرح کرده است.

همزمان، سخنگوی جمعیت الوفاق تاکید کرد که بیش از 150 تظاهرات در مناطق مختلف بحرین برای آزادی دبیر کل جمعیت الوفاق برگزار شده است.

منابع بحرینی اعلام کردند به نظر نمی‌رسد که این تظاهرات در آینده نزدیک متوقف شود به ویژه اینکه مخالفان بحرینی فراخوان‌هایی را برای برپایی تظاهرات بیشتر دادند.

در همین حال شورای حقوق بشر سازمان ملل نسبت به این مساله ابراز نگرانی و اعلام کرد که بازداشت دبیر کل جمعیت الوفاق به تنش‌ها در صحنه سیاسی بحرین دامن می‌زند.

پیشتر واشنگتن نیز نگرانی عمیق خود را نسبت به این اقدام مقامات بحرینی ابراز کرد.

در همین راستا اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد که بازداشت وی شرایط را میان نظام و مخالفان بحرانی‌تر می‌کند.

انتهای پیام

کد N657266