سردار شریف:

آمریکایی‌ها چهره خشنی از اسلام را در فضای مجازی عرضه می‌کنند

سپاه پاسداران,آمريكا

مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها چهره خشنی از اسلام را در فضای مجازی عرضه می‌کنند و فاصله زیادی بین این تصویرسازی و واقعیت وجود دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب در نشست بررسی تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در بیرجند اظهار داشت: در فرآیند رسانه‌ای چهار رکن مشخص وجود دارد که شامل محتوای پیامی که می‌خواهیم انتقال بدهیم، مخاطبانی که محتوا به آنها ارائه می‌شود، ابزار اطلاع‌رسانی و ارزیابی بازخورد این پیام و واکنشی که مخاطب نشان می‌دهد، می‌شود.

وی تصریح کرد: نکته مهم این است که ما به عنوان اصحاب رسانه از خود بپرسیم انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران از بین این سه مولفه اصلی در کدام یک از آنها امتیاز ویژه‌ای دارد؛ اصحاب رسانه باید به این موضوع توجه کنند، زیرا این امر سبب ایجاد انگیزه می‌شود.

مسئول روابط عمومی کل سپاه ادامه داد: ما اعتقاد داریم به برکت فرهنگ و نظام دینی، منبع عظیم قرآن کریم و تعالیم دینی خود در محتوا از همه گفتمان‌هایی که در حال حاضر مطرح هستند از بنیه قوی‌تری برخوردار هستیم.

شریف با بیان این‌که گفتمان‌های امروزی گفتمان‌های دست‌ساز فکر بشر هستند، افزود: از نظر این‌که پیام ما بر گرفته از قرآن کریم بوده و بیشترین انطباق را با فطرت بشر دارد از سایر گفتمان‌ها برتر و قوی‌تر است.

وی اظهار داشت: تا قبل از بهمن‌ماه سال 57 دو گفتمان در دنیا وجود داشت که امام خمینی (ره) بعد از این زمان گفتمان سومی را به دنیا هدیه کرد که سعادت انسان را از هر جهت تامین می‌کند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه یادآور شد: اساس نظام سلطه با گفتمان اسلامی مشکل دارد و به دنبال این هستند که به هر شکل ممکن و به بهانه‌های مختلف این گفتمان را دارای مشکل قلمداد کنند.

شریف با بیان این‌که نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود رهبری فرزانه در زمینه‌های مختلف به رشد و بالندگی رسیده است، گفت: امروزه عدم وجود رهبری یک بحران جدی در بین ملت‌هاست.

وی ادامه داد: با وجود تمام توطئه‌های دشمن، انقلاب اسلامی توانسته ‌در تمام ابعاد به شرایط رشد و بالندگی دست یابد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان این‌که در هر دوره متناسب با شرایط ویژه‌ آن باید در مقابل دشمن ایستادگی کرد، یادآور شد: امروز در عرصه رسانه و با ابزار قلم باید در جبهه مقابله با دشمن ظاهر شویم.

شریف یادآور شد: بنیان سپاه و انقلاب، تقوا و درستی است و تا زمانی که این راه را دنبال می‌کنیم نباید نگران باشیم.

وی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون دو مجموعه در حوزه رسانه‌ای به شدت مورد آماج هجمه‌های دشمن بوده که این مجموعه‌ها شامل نظریات ولایت فقیه و مجموعه سپاه و بسیج می‌شود.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در ادامه به اقدامات سپاه پاسداران بعد از انقلاب اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حدود 2250 پروژه ملی را در کشور اجرا کرده است.

شریف با بیان این‌که سپاه این حجم پروژه‌ها را به بهترین نحو اجرا کرده است، ادامه داد: این مجموعه یک قدرت فوق‌العاده و تعیین‌کننده برای پیشرفت کشور است و این موضوع سبب نگرانی دشمن بوده است.

وی با اشاره به ورود سپاه به عرصه حفاظت هواپیمایی گفت: مجموعه سپاه به عرصه‌هایی که مورد نیاز جامعه است وارد می‌شود؛ در عرصه حفاظت هواپیمایی نیز حدود 130 اقدام هواپیما‌ربایی وجود داشته که با ورود سپاه ناموفق بوده است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: سپاه در عرصه فرهنگی و اجتماعی نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده است که آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها در راستای بلایای ناشی از فضای مجازی یکی از این اقدامات بوده است.

شریف با بیان این‌که با ورود گسترده ماهواره آمار طلاق در جامعه افزایش یافته است، ادامه داد: برخی‌ها نمی‌خواهند بپذیرند که دشمن با علم، دانش و تحقیق مقاصد خود را دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: آگاهی‌بخشی، بصیرت و پیشرفت علمی جامعه جزو آرزوهای سپاه است و تاکیدات رهبر در بحث توسعه علمی کشور در دنیا بی‌نظیر است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها چهره خشنی از اسلام را در فضای مجازی عرضه می‌کنند و فاصله زیادی بین این تصویرسازی و واقعیت وجود دارد.

انتهای پیام

کد N657116