ترقی :

در افعال سیاسی باید شاخصه تدبیر بر اساس معیارهای اسلام وجود داشته باشد

حزب موتلفه اسلامي

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: اگر در فعل و تدبیر سیاسی شاخصه‌های اخلاق و تقوای سیاسی بر اساس معیار ها و بینش های اسلامی وجود نداشته باشد، حرکت انسان را به سمت نظام‌سازی اسلامی میسر نمی‌کند و نمی توان آن را تدبیر صحیحی تلقی کرد.

حمیدرضا ترقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر لزوم رعایت تدبیر در سیاست از سوی سیاستمداران خاطر نشان کرد : اصولا سیاست در بینش و اندیشه اسلامی مبتنی و منطبق بر دین است.

وی اضافه کرد: زمانی که ما در سیاست تدبیر را دنبال می‌کنیم به این معنا است که سیاست امور جامعه باید بر مبنای دین مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل هر تدبیری که لازم است در دین صورت بگیرد تا حرکت و فعل سیاسی مورد نظر بر اساس حداقل هزینه و بیشترین منفعت مالی و معنوی باشد تدبیر سیاسی بر مبنای اسلامی تلقی می‌شود.

رئیس مرکز بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که زمانی دربینش اسلامی تدبیر در سیاست صورت می‌گیرد که در فعل سیاسی رضای خدا و تحقق اوامر و اهداف الهی لحاظ شود اظهار کرد: اگر در تدبیر سیاسی نتوانیم مسیر حرکت به سوی خواست الهی را طی کنیم تدبیرمان منطبق بر معیارها و ارزش های دینی نخواهد بود.

ترقی در ادامه با اشاره به شاخصه های تدبیر در سیاست گفت: تدبیر در سیاست بر اساس معیارها و ارزش های اسلامی دارای شاخصه های قابل توجهی از جمله اخلاق اسلامی ، تقوای سیاسی و اتکای خدا و قدرت لایزال الهی به عنوان شاخص‌های پررنگ و اثرگذار مورد توجه قرار می گیرد .

وی اضافه کرد: اگر در فعل و تدبیر سیاسی شاخصه‌های اخلاق و تقوای سیاسی و همچنین سایر شاخصه های ذکر شده برای تدبیر در سیاست بر اساس معیار ها و بینش های اسلامی وجود نداشته باشد، حرکت انسان به سمت نظام‌سازی اسلامی را میسر نمی‌کند و نمی‌توان آن را تدبیر صحیحی تلقی کرد.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین به محاسن و مزایای حاصل از تدبیر در سیاست از سوی سیاستمداران اشاره و خاطرنشان کرد : اگر سیاست مداران دارای تدبیر سیاسی باشند، دقیقا در راستای گفتمان و سیاست های رهبری و ولایت حرکت خواهند کرد.

ترقی قانونمداری و حرکت به سمت وحدت و انسجام ملی جامعه و همچنین تقویت و تثبیت و استقرار کامل نظام اسلامی را از دیگر محاسن حاصل از تدبیر در سیاست سیاستمداران دانست و گفت:‌ سیاستمدارانی که تدبیر سیاسی را رعایت کنند قطعا در حرکت خود بر خدا توکل و بر اراده الهی تکیه می‌کنند و با توجه به ظرفیت های داخلی از تکیه به بیگانگان وتوسل به غیر خدا پرهیزخواهند کرد.

انتهای پیام

کد N657110