حماس: مقاومت تنها راه تحقق خواست ملت فلسطین است

مسئول روابط خارجی حماس اعلام کرد که رأی منفی آمریکا به پیش‌نویس قطعنامه پایان اشغالگری صهیونیست‌ها نشان داد که دست گدایی دراز کردن به سمت جامعه بین الملل هیچ نتیجه ای با خود به دنبال نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسامه حمدان، مسئول روابط خارجی حماس در گفت‌وگویی با پایگاه اینترنتی «الجزیره نت» در خصوص عدم تصویب پیش‌نویس قطعنامه پایان اشغال اراضی 67، تصریح کرد: مقاومت تنها راهی است که با تمسک به آن می توان دیگران را به پذیرش اراده و خواست ملت فلسطین واداشت.

وی با تاکید بر این که حماس و ایران مرحله اختلافات را پشت سر گذارده اند، افزود: گرم شدن روابط مصر و قطر، هرگز بر موضع دوحه در قبال مقاومت و ملت فلسطین تاثیری نخواهد گذارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این عضو برجسته حماس گفت: با وجود آن که تصمیم تشکیلات خودگردان برای پیوستن به دادگاه جنایی بین المللی با تاخیر انجام گرفت، ولی اقدامی درست بود و باید با تلاش هایی جهت محاکمه رهبران رژیم صهیونیستی همراه گردد.

وی خواستار برگزاری کنگره ملی فلسطین جهت ترسیم یک راهبرد روشن برای مدیریت نبرد با رژیم صهیونیستی شد و تاکید کرد که در این کنگره باید تمامی گروه‌ها و احزاب شرکت داشته باشند.

انتهای پیام

کد N657093