حذف رژیم صهیونیستی در نقشه بزرگترین موسسه انتشاراتی جهان

رژیم صهیونیستی

این نقشه همزمان با افزایش تلاش ها در جامعه جهانی برای تثبیت موجودیت و به رسمیت شناختن کشور فلسطین به عنوان یک کشور مستقل عضو سازمان ملل منتشر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبراز سی ان ان ، یک موسسه انتشاراتی در نیویورک در نقشه ای که برای استفاده در مدارس منتشر کرده در منطقه خاورمیانه رژیم صهیونیستی  را از نقشه جغرافیا به طور کامل حذف کرده است.

سی ان ان گزارش داد: موسسه انتشاراتی و مطبوعاتی " هارپر کولینز" که وابسته به غول رسانه ای نیوز کورپوریشین بوده و سهامدار اصلی آن "روپرت مرداک" سرمایه دار صاحب دهها کمپانی رسانه ای است، در نقشه جغرافیایی از منطقه خاورمیانه  رژیم صهیونیستی را از روی نقشه محو کرده است.

این در حالیست که در نقشه چاپ شده مناطقی همچون کرانه باختری و باریکه غزه و همه کشورهای خاورمیانه و کشورهای همسایه رژیم صهیونیستی آمده است .

انتشار این نقشه  سبب واکنش ها و مخالفت های حامیان رژیم صهیونیستی در آمریکا و اروپا شده است.

در این نقشه پس از کشور اردن تا سواحل مدیترانه هیچ نامی از رژیم صهیونیستی برده نشده ولی دو منطقه کرانه باختری و باریکه آمده است.

نقشه خاورمیانه

یکی از شرکت های زیر مجموعه موسسه کولینز در پاسخ به انتقادات گفته است این نقشه برای استفاده در خاورمیانه چاپ شده و به دلیل عدم استقبال  منطقه خاورمیانه از نقشه ها و اطلس هایی که نام رژیم صهیونیستی دارد ، این  نقشه ها بدون ذکر نام  رژیم صهیونیستی زیر چاپ رفته است.

از هارپر کولینز به عنوان بزرگ ترین موسسه انتشاراتی جهان یاد می شود.
کد N657066