نماینده بوسنی در رشته قرائت:

رقابت فشرده قاریان ایران و مصر باعث ارتقای سطح سایر قاریان می‌شود

قرآن کريم,پنجمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان

نماینده بوسنی در رشته قرائت ‌پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، رقابت‌ها در بخش قرائت را با توجه به حضور قاریان ایرانی و مصری بسیار فشرده توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حسین آیکونیچ در گفت‌وگویی افزود: قاریان بسیار خوبی از ایران، مصر، مالزی و سوریه در این دوره از مسابقات حضور دارند و رقابت‌ها در این بخش بسیار فشرده دنبال می‌شود و این خود به ارتقای سطح متسابقین کمک می‌کند.

وی که دانشجوی کارشناسی ارشد علوم اسلامی در دانشگاه علوم اسلامی سارایوو است، فعالیت قرآنی خود را از 15 سالگی آغاز کرده و پس دو سال موفق به حفظ کل قرآن کریم شده است و قرائت قرآن را نیز نزد اساتید دانشگاهی خود فرا می‌گیرد.

آیکونیچ سطح برگزاری این دوره از مسابقات و سازماندهی آن را بسیار عالی توصیف کرده و افزود: کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور دوست و برادر کشور بوسنی همواره نشان داده است که بطور صحیح در مسیر قرآن حرکت می‌کند و آموزه‌های معنوی و فرهنگی قرآن در این کشور همواره ساری و جاری است که برگزاری این مسابقات به نحو احسن نیز نشانه‌ای از این ریشه فرهنگی و اسلامی است.

وی در پایان با تشکر از برگزارکنندگان این دوره از مسابقات و ابراز خرسندی از حضور گسترده بانوان در جمع حضار، پیشنهاد کرد در دوره های آتی مسابقات می‌توان با دعوت از حافظان و قاریان زن در این مسابقات، بانوان بیشتری را که علاقه‌مند به مشارکت در مسابقات قرآنی هستند را در این گونه محافل مشاهده کرد.

انتهای پیام

کد N656961