اسرائیل به دنبال تعقیب رهبران فلسطینی به اتهام جنایات جنگی!

یک مقام وابسته به رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) اعلام داشت: این رژیم به دنبال تعقیب قضایی برخی مقامات بلندپایه فلسطینی به اتهام جرایم جنگی در آمریکا و مکانهای دیگر در پاسخ به اقدامات فلسطینی‌ها برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این ادعای اسرائیلی‌ها مبنی بر تعقیب قضایی فلسطینی‌ها به اتهام جرایم جنگی در حالی مطرح می شود که این رژیم سابقه طولانی در ارتکاب جنایات جنگی و کشتار مردم بی گناه فلسطین دارد.

روز جمعه فلسطینی‌ها اسناد پیوستن به اساسنامه رم متعلق به دادگاه کیفری بین المللی و معاهدات جهانی دیگر را به مقر سازمان ملل در نیویورک تحویل دادند.

فلسطینی‌ها اظهار امیدواری کردند تا با این کار بتوانند عدالت را در قبال همه قربانیانی که توسط اشغالگران اسرائیل کشته شدند حاصل کنند. دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه معمولا جرایم جنگی جدی و همچنین جرایم علیه بشریت نظیر نسل‌کشی را رسیدگی می‌کند.

یک مقام اسرائیلی گفت:‌ رهبران فلسطینی پس از تصمیم گرفتن برای امضای اساسنامه رم باید از اقدامات قضایی علیه خود بیم داشته باشند.

این مقام خاطرنشان ساخت: اسرائیل در حال بررسی امکانات به منظور اقدام به یک تعقیب قانونی در ابعادی گسترده در آمریکا و دیگر مکانها علیه محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و دیگر مقامات بلندپایه فلسطینی است.

یک مقام اسرائیلی دیگر نیز اظهار داشت که اسرائیل احتمالا این پرونده‌ها را از طریق گروه‌های غیردولتی و سازمان‌های حقوقی حامی اسرائیل که قادر به ثبت شکایت در خارج هستند به پیش خواهد برد.

به گفته مقام نخست اسرائیلی از نظر رژیم اسرائیل رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین همدست حماس در غزه هستند زیرا در ماه آوریل با حماس پیمان وحدت برقرار کردند.

اخیرا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد که اقدامات یکجانبه تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل رهبران آن را در معرض تعقیب قضایی به دلیل حمایت از حماس قرار خواهد داد.

انتهای پیام

کد N656950