رژیم صهیونیستی: ارتش لبنان با حزب‌الله همکاری می‌کند

حزب‌الله لبنان

یک افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حزب الله خود را برای جنگ با اسرائیل آماده می‌کند و ما در صورت وقوع جنگ هم برای تخلیه شهرک‌ها آماده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، یک افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه معاریو با اشاره به آمادگی و تجهیز حزب الله برای جنگ احتمالی پیش رو با این رژیم گفت: عملیات تجهیز حزب الله به شکلی گسترده و تحت نظارت و اطلاع نیروهای یونیفل در جنوب لبنان انجام می‌شود.

این افسر ارتش رژیم صهیونیستی که روزنامه معاریو وی را یکی از مسئولان برجسته مرکز فرماندهی شمال این ارتش معرفی کرد، افزود: تجهیز و آمادگی نیروهای حزب الله نه تنها به شکلی گسترده انجام می‌شود بلکه نیروهای آن به شکل علنی در مرز لبنان و سرزمین‌های اشغالی و گاهی در نزدیکی شهرک‌ها فعالیت دارند.

این افسر مدعی شد که حزب الله تقریبا هر روز قطعنامه بین‌المللی شماره 1701 را زیر پا می‌گذارد و با جمع آوری اطلاعات از ارتش این رژیم آن‌ها را در اختیار ارتش لبنان قرار می‌دهد و این در حالی است که یونیفل از این فعالیت‌ها اطلاع کامل دارد.

وی اظهار داشت: ارتش اسرائیل شکایات خود در مورد این اقدامات حزب الله را به سازمان ملل ارائه کرده است و در حال حاضر برخی از این شکایات به دست مسئولان مربوط هم رسیده است.

این مقام نظامی ارتش رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ارتش بارها از نفوذ حزب الله به منطقه و آمادگی این قدرت برای آغاز حملاتی علیه اسرائیل شکایت کرده است و یونیفل موفق شده این عملیات‌ها را خنثی کند.

این افسر با شکایت از اقدامات ارتش لبنان گفت: اسرائیل می‌داند که ارتش لبنان با حزب الله همکاری دارد و فعالیت‌های این دو را رصد می‌کند، ما تمامی اقدامات طرف مقابل را تحلیل می‌کنیم. از جمله اینکه حزب الله چه در روستاها و چه در مورد تاسیسات حیاتی لبنان خود را برای جنگ آماده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خودروهای گشتی حزب الله در منطقه قابل مشاهده است، مدعی شد: حتی این امکان برای ما وجود دارد که تک تک این افراد را شناسایی کنیم.

این افسر ارتش رژیم صهیونیستی درباره اظهارات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در مورد حمله سخت این نیروها به سرزمین‌های اشغالی و بیرون راندن آنان ضمن اعلام آمادگی این ارتش گفت: تمرینات لازم برای آمادگی سربازان به منظور انجام عملیات در شهرک‌ها انجام شده و این روزها در حال بررسی برنامه‌هایی برای تخلیه شهرک‌های نزدیک مرز لبنان و تمامی شهرک‌های این رژیم تا عمق چهار کیلومتری مرزها هستیم و پس از اینکه اعلام منطقه نظامی شود این شهرک‌ها تخلیه خواهد شد البته برخی دیگر از شهرک‌ها بدون صدور دستورات جنگی تخلیه شده‌اند.

وی در پایان گفت: ارتش شکایات بسیاری از ساکنان این شهرک‌ها دریافت کرده اما با وجود تحقیقات گسترده تاکنون چیزی در مورد حفر کانال‌ در مرزها و یا نزدیکی آن‌ها مثل کانال‌های حفر شده در غزه به دست نیاورده‌ایم.

انتهای پیام

کد N656362