بیش از 2000 مامور پلیس در ترکیه به دلیل اختلالات روانی تحت درمان هستند

براساس گزارش بازرس ویژه ترکیه به وزارت کشور، بیش از 2000 مامور پلیس طی پنج سال گذشته برای سلامتی روان خود مورد درمان قرار گرفته و 157 تن دیگر از این ماموران خودکشی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، این گزارش که توسط بازرس ویژه ترکیه تهیه شده است، اشاره می‌کند که طی پنج سال اخیر 2323 مامور پلیس به دلیل اختلالات روانی مورد معالجه قرار گرفته و 157 تن خودکشی کرده، 360 تن دیگر تغییر وضعیت داده و پنج تن هم اجبارا بازنشسته شده‌اند.

به گفته این گزارش، اکثر پلیس‌ها ساعت‌های طولانی کار می‌کنند. حدود 63 هزار تن از ماموران پلیس به صورت متوسط در هفته 57 ساعت و 42 هزار تن نیز به صورت متوسط در هفته 42 ساعت کار می‌کنند.

در اتحادیه اروپا یک مامور پلیس بین 35 تا 40 ساعت در هفته کار می‌کند.

طبق این گزارش در حالی که متوسط طول عمر در ترکیه 8 / 73 سال است میانگین طول عمر ماموران پلیس در این کشور 55 سال است.

در همین حال نظرسنجی که از 800 مامور پلیس در هشت استان اجرا شده نشان می‌دهد که 75 درصد این ماموران معتقدند شغلشان به سلامت روانی آن‌ها آسیب می‌زند و 40 درصد دیگر نیز گفته‌اند که شغل آن‌ها دیگر در جامعه مورد احترام نیست.

نهاد عمر اوغلو، بازرس ویژه قصد دارد تا پیشنهاداتش برای بهبود وضعیت پلیس‌ها را به دفاتر نخست وزیری، وزارت کشور و وزارت اقتصاد ارسال کند.

انتهای پیام

کد N656130