دردسرهای مصاحبه برای "اون"/ تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی

آمریکا، کره شمالی و 10 تن از مقامات این کشور را به دلیل آنچه که حمله سایبری به شرکت فیلمسازی «سونی پیکچرز» و نقض قوانین بین المللی عنوان شد، تحریم مالی کرد.

دردسرهای مصاحبه برای "اون"/ تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالیآمریکا، کره شمالی و 10 تن از مقامات این کشور را به دلیل آنچه که حمله سایبری به شرکت فیلمسازی «سونی پیکچرز» و نقض قوانین بین المللی عنوان شد، تحریم مالی کرد.

 

 

 به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، باراک اوباما به وعده خود وفا کرد؛ در پی یک رشته حملات سایبری، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا قول داده بود تحریم های بیشتری علیه کره شمالی وضع کند.

کاخ سفید، روز جمعه، در بیانیه ای اعلام کرد که ده تن از مقامات عالی رتبه کره شمالی، سازمان اطلاعات و دو شرکت نظامی این کشور را به فهرست تحریمی ها افزوده است. واشنگتن تاکید داشته که این تحریم ها مرحله اول پاسخ آمریکا به اقدامات پیونگ یانگ است.

اواخر ماه نوامبر گذشته، شرکت فیلمسازی سونی پیکچر مورد حمله سایبری گسترده ای قرار گرفت که در جریان آن هکرها اطلاعات زیادی را ربودند، و اکران فیلم کمدی «مصاحبه» را که داستان آن طرح ترور رهبر کره شمالی است با مشکلاتی روبرو کردند.

با توجه به اینکه در تابستان گذشته، سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی تولید این فیلم را یک اقدام تروریستی دانسته و نسبت به پخش آن هشدار داده بود، احتمال اینکه کره شمالی در این حملات سایبری دست داشته باشد قوت گرفت.

پیونگ یانگ دخالت در این ماجرا را تکذیب ولی اقدام هکرها را «شرافتمندانه» توصیف کرد.

 

49261

کد N656113