ابراهیمیان در پاسخ به ایلنا:

حضور اعضای شورای نگهبان در یک ستاد انتخاباتی مانع از انجام وظایف انتخاباتی آنها نیست

مجلس

هم آیت‌الله جنتی و هم مقررات داخلی شورای نگهبان تاکید دارد که رسانه‌ها باید به مواضع رسمی از نهاد سخنگویی توجه کند. آقای جنتی به بنده این ماموریت را داده که مواضع رسمی شورای نگهبان را اعلام کنم.

سخنگوی شورای نگهبان تاكید كرد: که کسانی که امنیت کشور را به خطر انداخته‌اند برای حضور در انتخابات با مانع مواجه شوند اما در مابقی موارد همانطور که اعلام شد حضور اعضای شورای نگهبان در یک ستاد انتخاباتی و طرفداری از یک فرد مانع انجام وظایف انتخاباتی آنها نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نجات‌الله ابراهمیان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه شما در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کردید که بی‌دلیل گروه‌های سیاسی را از شورای نگهبان نترسانید در حالی که دبیر شورای نگهبان بارها در نماز جمعه مباحثی را مطرح کرده که موجب ایجاد ابهام در گروه‌های سیاسی شده است. این تناقض را چگونه توجیه می‌کنید؟ گفت: آیت‌الله جنتی نقش‌های متفاوتی دارد. وی دبیر شورای نگهبان و خطیب جمعه است. او مبارز با سابقه‌ای است که اگر در جلسه‌ای حاضر شود شما تمام سوالات خود را از او مطرح خواهید کرد بنابراین وی تنها به عنوان عضو شورای نگهبان اظهار نظر نمی‌کند.

وی ادامه داد: هم آیت‌الله جنتی و هم مقررات داخلی شورای نگهبان تاکید دارد که رسانه‌ها باید به مواضع رسمی از نهاد سخنگویی توجه کند. آقای جنتی به بنده این ماموریت را داده که مواضع رسمی شورای نگهبان را اعلام کنم.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: البته تاکیداتی که در مورد افرادی که در سال88 از حدود قانونی خود پا را فراتر گذاشته و امنیت کشور را به خطر انداخته‌اند، جز تاکیداتی است که از طرف همه گروه‌های سیاسی مطرح می‌شود. بر همین اساس طبیعی است که کسانی که امنیت کشور را به خطر انداخته‌اند برای حضور در انتخابات با مانع مواجه شوند اما در مابقی موارد همانطور که اعلام شد حضور اعضای شورای نگهبان در یک ستاد انتخاباتی و طرفداری از یک فرد مانع انجام وظایف انتخاباتی آنها نیست.

ابراهیمیان افزود: مقامات عالی نظام نیز اعلام کرده‌اند کسانی که از نهادهای مختلف در انتخابات شرکت کرده‌اند در واقع به تکلیف شرعی و قانونی خود عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه پرداختن زود هنگام به حواشی انتخابات باعث می‌شود نظم ما مختل شود، اظهار داشت: در همین رابطه برخی نگرانی‌ها در جامعه مطرح می‌شود بنابراین ما تلاش می‌کنیم که به موقع و به اندازه صحبت کنیم.

کد N656062