رییسی: داشتن علم و عدالت دو مولفه اصلی دستگاه قضا است

رييسي

دادستان کل کشور داشتن علم و عدالت را دو شرط قضاوت دانست و آن را پیش زمینه سلامت در دستگاه قضایی بیان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در نشست شورای مدیران دادگستری استان تهران بیان کرد: در انتهای زیارت جامع کبیره آمده است "خدایا من را در زمره عارفان به این بزرگواران و معرفتشان قرار بده." لذا در اینجا می توان اینگونه برداشت کرد که از نخستین حقوق امام بر ما، حق دلدادگی و محبت بر اوست.

دادستان کل کشور افزود: اما آنچه لازمه این دلدادگی و محبت به ائمه است داشتن معرفت است، یعنی همان چیزی که امروز از آن به عنوان بصیرت یاد می شود.

رئیسی کار در دادگستری را بسیار دشوار و سخت خواند و گفت: خدمت در دادگستری از سخت ترین کارها است، سخت به این دلیل که فرد باید در خصوص جان و مال و ناموس مردم تصمیم بگیرد.

وی خطاب به مدیران دادگستری استان تهران گفت: به رغم تمامی کمبودهایی که وجود دارد باید یک نکته را در نظر داشت و آن اینکه همواره از خود بپرسیم آیا می توان وضع را از آنچه که هست بهتر کرد؟

دادستان کل کشور نقش مدیران در سلامت دستگاه قضایی را بسیار مهم و موثر دانست و افزود: دادگستری استان تهران نقش الگو را برای سایر دادگستری‌های کشور دارد که این اهمیت ایجاب می کند تا به مقوله نظارت و کنترل بر آن توجه ویژه ای شود، البته منظور از کنترل هیچگاه به معنای دخالت در حوزه خصوصی شخص نیست، بلکه تاکید بر پاسخگویی وی به اقداماتش است.

وی در پایان داشتن علم و عدالت را دو شرط قضاوت دانست و آن را پیش زمینه سلامت در دستگاه قضایی بیان کرد.

انتهای پیام

کد N655969