کشته شدن 14 نظامی لیبیایی به دست داعش و اعلام بسیج عمومی دولت

ليبي

به دنبال کشته شدن 14 نظامی لیبیایی به دست گروه داعش در جنوب این کشور، دولت لیبی در تمامی شهرهای این کشور برای مقابله با تروریست‌ها بسیج عمومی اعلام کرد.

به دنبال کشته شدن 14 نظامی لیبیایی به دست گروه داعش در جنوب این کشور، دولت لیبی در تمامی شهرهای این کشور برای مقابله با تروریست‌ها بسیج عمومی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دولت لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه داعش حمله‌ای را علیه نیروهای ارتش در مسیر بین منطقه «الشویرف» و «سوکنه» در جنوب انجام داد که موجب کشته شدن 14 نظامی لیبیایی شده است.

همچنین یک غیرنظامی نیز در این حمله کشته شد.

دولت لیبی در این بیانیه ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی اعلام کرد: حمله اخیر در چارچوب کشتارهایی است که گروه داعش و شبه‌نظامیان «فجر لیبی» در بنغازی، سرت و درنه علیه نیروهای ارتش لیبی انجام می‌دهند.

در این بیانیه تاکید شده است: این جنایت شنیع بدون مجازات باقی نخواهد ماند و ما از جامعه جهانی می‌خواهیم تا ممنوعیت مسلح کردن ارتش لیبی را لغو و به ارتش برای مقابله با تروریست‌ها کمک کند.

دولت لیبی همچنین پس از این رخداد در تمامی مناطق این کشور برای مقابله با گروه‌های تروریستی بسیج عمومی اعلام کرد و از قبایل خواست تا به تروریست‌ها کمک نکنند.

در بیانیه دولت لیبی همچنین بر لزوم اجرایی کردن قطعنامه‌های شورای امنیت علیه کسانی که در روند سیاسی کشور کارشکنی می‌کنند، تاکید شده است.

ارتش لیبی روز جمعه منطقه «بن جواد» در نزدیکی شهر سرت را منطقه جنگی اعلام کرده بود تا بتواند حمله نظامی گسترده‌ای را برای پاکسازی این شهر از گروه‌های مسلح انجام دهد.

از سوی دیگر، ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در سخنانی تاکید کرد که کشورهای جهان باید برای حل مساله بی‌ثباتی در لیبی تلاش کنند. لیبی در تنش و ناآرامی به سر می‌برد و به پایگاهی برای تروریست‌ها تبدیل شده است که ثبات نیجر و همچنین فرانسه را تهدید می‌کند برای همین باید جامعه جهانی برای حل بحران لیبی وارد عمل شود.

وی در عین حال تصریح کرد: پاریس از ایجاد راهکارهایی برای مقابله با تروریسم راهکارهایی برای مقابله با تروریسم در لیبی ناتوان است.

انتهای پیام

کد N655629