مرکل برای مذاکره با دیوید کامرون به انگلیس می‌رود

آلمان,انگليس

صدراعظم آلمان روز چهارشنبه برای دیدار و مذاکره با نخست‌وزیر انگلیس به لندن سفر خواهد کرد.

صدراعظم آلمان روز چهارشنبه برای دیدار و مذاکره با نخست‌وزیر انگلیس به لندن سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر صدراعظم آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد، سفر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به انگلیس که در روز چهارشنبه صورت می‌گیرد بر مسائل دو جانبه، بین‌المللی و مربوط به اروپا و آمادگی‌ها برای نشست "گروه هفت" که هفتم و هشتم ژوئن سال جاری در ایالت باواریا، آلمان برگزار می‌شود متمرکز خواهد بود.

لندن و برلین اخیرا بر سر برنامه‌های دولت دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس برای محدود کردن مهاجرت‌ها در داخل کشورهای عضو اتحادیه اروپا با یکدیگر اختلاف داشته‌اند.

گزارش شده مرکل در اکتبر سال 2014 میلادی به کامرون گفته بود که وی به "نقطه عدم بازگشت" با اتحادیه اروپا بر سر پیشنهاد محدود کردن ورود مهاجران به انگلیس از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌رسد.

کامرون در سخنرانی ماه نوامبر سال گذشته میلادی‌اش متعهد کنترل شدید بر بیمه‌های تامین اجتماعی مهاجران اتحادیه اروپا شده بود.

وی همچنین متعهد شده که اگر در انتخابات پارلمانی ماه مه سال جاری میلادی پیروز شود، رفراندومی را با موضوع خروج یا ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا در سال 2017 میلادی برگزار کند.

مرکل همچنین قصد دارد در این سفرش به لندن از نمایشگاه "آلمان: خاطرات یک ملت" در موزه انگلیس دیدن کند که 600 سال از تاریخ آلمان را تا فروپاشی دیوار برلین در سال 1989 میلادی تشریح می‌کند.

انتهای پیام

کد N655533