تهدید آمریکا علیه تشکیلات خودگردان فلسطین

در واکنش به اقدام فلسطینی‌ها برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی،‌ آمریکا تهدید کرد که تحریم‌های مالی را علیه تشکیلات خودگردان فلسطین اعمال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اعلام رهبران فلسطین مبنی بر تصمیم‌شان برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی، تشکیلات خودگردان فلسطین را به اعمال تحریم‌های مالی تهدید کرد.

خبرگزای رویترز به نقل از یک منبع بلندپایه در وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد: طبیعی است که اقدام فلسطینی‌ها پیامدهایی را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: آمریکا برای تشکیلات خودگردان فلسطین نقشی مهم در تقویت ثبات و شکوفایی‌اش بازی می‌کند و این نقش تنها به فلسطینی‌ها محدود نمی‌شود بلکه شامل حال اسرائیل نیز می‌شود.

ریاض منصور، سفیر فلسطین در سازمان ملل با ارائه درخواستی رسمی از سازمان ملل خواست تا با عضویت فلسطین در دادگاه کیفری بین‌الملل موافقت کند.

ریاض منصور در سخنانش در مقر سازمان ملل درنیویورک گفت: این اقدام تجلی تلاش فلسطینی‌ها برای احقاق عدالت و گرفتن حق تمام قربانیانی است که به دست اسرائیل کشته شدند.

پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی ممکن است برای فلسطین زمینه را جهت به دادگاه کشاندن مسئولان اسرائیلی در خصوص نقششان در جنگ‌های مختلف از جمله جنگ اخیر غزه فراهم کند.

پیش‌بینی می‌شود بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل ظرف مهلت 60 روز این درخواست فلسطین را بررسی و به کشورهای عضو دادگاه کیفری بین‌المللی اعلام کنند.

انتهای پیام

کد N655440