تمایل برزیل به افزایش روابط گسترده با روسیه

برزيل,روسيه

یک مقام عالی‌رتبه پارلمان روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که رییس جمهوری برزیل بر این باور است که روابط دو کشور هم به صورت دوجانبه و هم در قالب کشورهای عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند و آفریقای‌جنوبی) در حال پیشرفت و توسعه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ولادیمیر تورشین، یک مقام دومای روسیه در مراسم تحلیف دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل که برای دور دوم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده بود،‌ شرکت کرد.

تورشین افزود که روسف به وی اعلام کرده که در ژوئیه 2015 در نشست سران کشورهای عضو بریکس در روسیه شرکت خواهد کرد.

این مقام روس تاکید کرد: رییس جمهوری برزیل در سخنرانی خود در پارلمان ملی و بلافاصله پس از مراسم تحلیف خود، توسعه روابط با روسیه را یکی از اولویت‌های مهم سیاست خارجی برزیل خواند.

توشین تاکید کرد: روسیه اهمیت فراوانی برای روابط دوجانبه با برزیل قایل است و از موضع کاملا متعادل این کشور درخصوص مسائل پیچیده که به اروپا و سایر نقاط جهان آسیب می‌زند، قدردانی می‌کند.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به بهبود روابط روسیه-آمریکای لاتین تاکید کرد که پس از دیدار با اوو مورالس، نیکلاس مادورو و میشل باچلت روسای جمهوری بولیوی، ونزوئلا و شیلی که در مراسم تحلیف روزف حضور داشتند، نسبت به بهبود این روابط امیدوارتر شده است.

انتهای پیام

کد N654763