ادامه حملات وحشیانه نیروهای رژیم آل خلیفه به تظاهرکنندگان بحرینی

جمع زیادی از بحرینی‌ها بار دیگر با برگزاری تظاهرات در مرکز منامه خواهان آزادی فوری دبیرکل جمعیت الوفاق شدند. نیروهای رژیم آل خلیفه نیز با استفاده از گاز اشک‌آور به تظاهرکنندگان حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری مرآه البحرین، به دنبال بازداشت علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه شیعه مخالف در این کشور تظاهرات گسترده‌ای در بحرین با درخواست برای آزادی وی برگزار شد.

جمع زیادی از بحرینی‌ها پس از ادای نماز در مسجد مومن در مرکز منامه تظاهراتی را در محکومیت بازداشت علی سلمان برگزار کردند.

در همین راستا نیروهای ژریم آل خلیفه مسجد مومن را محاصره کرده و درگیری‌هایی میان آنها و نمازگزاران رخ داد.

نیروهای امنیتی بحرین همچنین جمع زیادی از نمازگزاران را بازداشت کردند.

همچنین منطقه ستره تظاهرات گسترده‌ای با درخواست برای آزادی فوری علی سلمان و سرنگونی حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین رخ داد.

نیروهای امنیتی بحرین نیز با استفاده از گاز اشک‌آور به سمت تظاهرکنندگان یورش بردند. تظاهرات بحرینی‌ها در روستاهای اطراف منامه و همچنین در منطقه البلاد القدیم زادگاه علی سلمان همچنان ادامه دارد.

در همین راستا وزارت کشور بحرین مدعی شد که جمعی از نمازگزاران که در تظاهرات شرکت کردند، بازداشت شدند.

از سوی دیگر طارق الحسن، رییس امنیت کل بحرین اعلام کرد که مقامات بحرینی هرگونه تظاهرات مخالفان که قرار بوده امروز (جمعه) برگزار شود را منع کرده است و مشارکت مخالفان در این تظاهرات اقدامی غیرقانونی خواهد بود.

بازداشت علی سلمان با اعتراضات داخلی و خارجی گسترده‌ای مواجه شده است.

انتهای پیام

کد N654714