حمله فردی مسلح به کاخ ریاست جمهوری و دفتر نخست‌وزیری ترکیه

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، فردی مسلح به نارنجک و مسلسل اقدام به تیراندازی و پرتاب نارنجک به سوی دفتر نخست‌وزیر و ریاست جمهوری ترکیه در شهر استانبول کرد و نیروهای پلیس بلافاصله این فرد را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری راشاتودی، نارنجک پرتاب شده از سوی این فرد منفجر نشد.

پلیس ترکیه اعلام کرد که عامل این حمله را بلافاصله پس از شروع حمله در نزدیکی کاخ "دُلمه باغچه" در شهر استانبول بازداشت کرد.

سلامی آلتیوک رییس پلیس استانبول به روزنامه حریت گفت: ما هویت این فرد و ارتباطات او را می‌دانیم اما نمی‌خواهیم در حال حاضر آنها را فاش کنیم. او پیش از این مجازات حبس در زندان را گذرانده است.

براساس گزارش رسانه‌های ترکیه، از این فرد یک مسلسل خودکار، دو نارنجک به غیر از نارنجک‌های پرتاب شده و یک بمب دست‌ساز کشف شد.

پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه به دنبال این حمله منطقه را مسدود کردند و متهم پس از دستگیری به یک پایگاه پلیس منتقل شد. همچنین یک تیم خنثی‌سازی بمب نیز به منطقه اعزام شدند و یک شبکه تلویزیونی ترکیه گزارش داد که بمب متعلق به این فرد در شرایط انفجار کنترل شده از بین رفت. در حال حاضر هنوز انگیزه‌های این حمله مشخص نیست.

پلیس ترکیه همچنین اعلام نکرد که آیا در زمان وقوع این حمله اردوغان در این کاخ حضور داشته است یا خیر.

رییس پلیس استانبول همچنین گفت که افسران پلیس دو نارنجک منفجر نشده را از بین بردند و این فرد همچنین مسلح به یک کلت نیز بوده است.

هم رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه و احمد داوود اوغلو نخست‌وزیر این کشور به کاخ دلمه باغچه مرتبا رفت و آمد می‌کنند.

به گفته رییس پلیس استانبول عامل این حمله احتمالا عضو یک سازمان تروریستی است.

انتهای پیام

کد N654593