نوری مالکی آزادی فوری دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین را خواستار شد

معاون رئیس‌جمهور عراق با بیان اینکه بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین موجب ایجاد فتنه طایفه ای در این کشور می شود، خواهان آزادی فوری وی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) به نقل از پایگاه خبری مرآه البحرین، "نوری مالکی"، معاون فواد معصوم، رئیس جمهور عراق بازداشت "علی سلمان"، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه های شیعه مخالف در این کشور را محکوم و از مقامات بحرینی خواست تا با علمای مسلمین در بحرین که نماینده بخش وسیعی از مردم این کشور هستند با احترام برخورد کنند.

وی با بیان اینکه بازداشت علی سلمان موجب ایجاد فتنه طایفه ای در این کشور می شود گفت: جمعیت الوفاق و علمای بحرین همواره خواهان تحقق خواسته هایی مشروع بوده‌اند برای همین باید با این افراد به درستی برخورد کرد.

نوری مالکی خواهان آزادی هرچه سریعتر علی سلمان شد.

از سوی دیگر مجلس علمای شیعه در اروپا در بیانیه‌ای بازداشت علی سلمان را محکوم کرده و از سازمان های حقوق بشر در تمامی مناطق جهان خواست تا نقش فعالی را در ایجاد آگاهی و اقدامات درست داشته باشند.

در این بیانیه همچنین از سازمان ملل خواسته شده تا نقش موثری را برای فشار آوردن بر مقامات بحرینی جهت آزادی علی سلمان و رفع اتهام های وارده به وی ایفا کند.

انتهای پیام

کد N654535