سجادی در گفت‌وگو با ایسنا:

تدبیر کلیدواژه هر مدیریتی است

سیاسی

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: هرجا مشکلی وجود دارد تدبیری در ‌آنجا وجود نداشته است چرا که تدبیر کلیدواژه اداره هر جایی است و هر آنجا که ما فساد و نارسایی و غیره می‌بینیم حاصل نبود تدبیر است.

سیدکمال‌الدین سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که تدبیر از لوازم سیاست‌ورزی است، اظهار کرد: در همین راستا عملکرد و نقشه راه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری با تدبیر و عقلانیت همخوانی دارند و هوشمندانه رفتار کردن در اداره کشور و حل مشکلات از سوی این شخصیت‌ها بروز بیرونی داشتن تدبیر قلمداد می‌شود.

وی افزود: رهبری نظام در بحران‌هایی که برای کشور ایجاد می‌شود و همچنین در مواجهه با ترفندهای دشمنانی چون رژیم صهیونیستی و آمریکا تدابیری را به کار برده‌اند که بسیار راهگشا و ثمربخش بوده است.

سجادی خاطرنشان کرد: از آنجا که تدبیر از جمله کلیدواژه‌های این دولت به شمار می‌رود، اگر بخواهیم در رفتار این دولت، تدبیر را مورد توجه قرار دهیم می‌توانیم این موضوع را در طرح نظام سلامت و ارتقای آن شاهد باشیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان این‌که در نظام جمهوری اسلامی ایران تمام سعی و تلاش بر این است که با تدبیر عمل شود، گفت: البته باید بخش‌های مختلف را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داد. ممکن است یک وزارتخانه در یک موضوع تدبیر نداشته باشد و یا این‌که تدبیر کارسازی ارائه ندهد. با این توضیح این مفهوم ملموس است که نبود تدبیر باعث ایجاد نوسانات و مشکلات در هر حوزه خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نبود توفیقات و وجود مشکلات در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و غیره به خاطر وجود بی‌تدبیری است. در واقع می‌توان گفت هرجا مشکلی وجود دارد تدبیری در ‌آنجا وجود نداشته است چرا که تدبیر کلیدواژه اداره هر جایی است و هر آنجا که ما فساد و نارسایی و غیره می‌بینیم حاصل نبود تدبیر است.

سجادی احیای سازمان برنامه و بودجه و وجود چنین اتاق فکری را از دیگر تدابیر مدنظر این دولت عنوان و اظهار کرد: وجود این اتاق‌های فکر برای ایده‌سازی و تدابیر لازم حائز اهمیت است و ما نیاز داریم که چنین اتاق فکرهایی را با حضور انسان‌های نخبه، متخصص، متعهد، باتدبیر و عقلایی داشته باشیم.

وی افزود: اگر افراد باتدبیر و شایسته سر جای خود قرار بگیرند و از آنها در جای مناسب استفاده شود کارها خروجی مطلوبی خواهد داشت و نتایج درخشانی را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N654514