پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان

حافظ بنگلادشی: حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه بیانگر اهتمام ویژه به قرآن در ایران است

قرآن کريم

نماینده بنگلادش در رشته حفظ کل قرآن، حضور رئیس جمهور ایران در مراسم افتتاحیه ‌پنجمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان را بیانگر اهتمام ویژه مسئولان و مردم ایران به قرآن کریم دانست.

مرشد عالم در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) افزود: مراسم افتتاحیه این مسابقات در نهایت شکوه برگزار شد و حضور رئیس‌جمهور ایران و برخی وزیران و مسئولان دولتی در این مراسم، بیانگر اهتمام ویژه مسئولان ایران به قرآن کریم است.

وی همچنین، استقبال مردم از مراسم افتتاحیه این مسابقات را خیره‌کننده دانست و این حضور گسترده را بیانگر جایگاه ویژه قرآن نزد مردم مسلمان ایران دانست.

مرشد عالم در پاسخ به پرسشی درباره شیوه برخورد عوامل اجرایی با متسابقین و نحوه استقبال از آن‌ها در ایران گفت: کمیته اجرایی ‌پنجمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان استقبال بسیار خوبی از ما به عمل آورد و این برخورد و احترام نشان داد که قرآن و اهل قرآن منزلت ویژه‌ای نزد آحاد مردم ایران دارند.

مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان بعدازظهر امروز، 11 دی‌ماه، با حضور رئیس جمهور کشورمان در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

66 شرکت‌کننده از 47 کشور جهان در رشته قرائت و حفظ کل قرآن این مسابقات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

انتهای پیام

کد N654386