سازمان ملل: داعش ساختار اجتماعی عراق را هدف گرفته است

نماینده حقوق بشر سازمان ملل در عراق با اشاره به جنایات تروریست‌های تکفیری داعش در عراق که ساختارهای اجتماعی این کشور را هدف قرار داده است تاکید کرد: سازمان ملل با ارائه کمک‌های مشورتی به عراق از این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز، فرانچسکو موتو، نماینده حقوق بشر سازمان ملل در عراق در اظهاراتی عنوان داشت، ترویست‌های داعش در تمامی شهرهای عراق دست به جنایت‌ علیه بشریت می‌زنند و این اقدامات متجاوزانه با هدف از بین بردن زیرساخت‌ها ساختار اجتماعی عراق است که عدم ریشه کن کردن نهایی این گروه تروریستی موجب فروپاشی عراق خواهد شد.

موتو همچنین گفت: گروه تروریستی داعش با تفکرات تکفیری و افراط گرایانه خود اقدامات تجاوزگرانه و ضد حقوق بشری بسیاری را در عراق مرتکب شده است. این تجاوزات که تبدیل به جنایت‌های جنگی و ضد بشری شده است تا مرحله کشتار جمعی نیز بالا رفته است.

نماینده حقوق بشر سازمان ملل در عراق تاکید کرد: ملت عراق متشکل از گروه‌های مختلف مذهبی و ملی است و در این راستا با چالش‌های بزرگی که با احترام و رعایت حقوق بشر برای همه مرتبط است، روبه روست.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح عراق برای جنگ علیه تروریسم و دفاع از کشور فداکاری‌های بسیاری انجام می‌دهند افزود: سازمان ملل با ارائه مشورت‌های حقوقی و فنی از عراق و مردم این کشور حمایت و نیازهای پناهندگان را ارزیابی می‌کند تا در برآورده کردن آنها نقش داشته باشد.

وی تصریح کرد، حقوق اقلیت‌های عراقی از سوی باندهای تروریستی در معرض خطر است و دولت باید سیاست ویژه‌ای را برای کمک به آن‌ها در غلبه بر دشواری‌ها اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N654302