محمدنبی حبیبی در میزگرد وحدت:

اصولگرایان نباید در انتخابات جزیره‌ای فکر کنند/ ائتلاف تنها راه پیش رو

سیاسی

دبیر کل موتلفه اسلامی با بیان اینکه حزب اعتدال و توسعه فعالیت های انتخاباتی‌اش را از چند ماه پیش آغاز کرده است، گفت: ما اصولگرایان حق نداریم در انتخابات به صورت جزیره ای بیندیشیم و عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر محمد نبی حبیبی در میزگردی تحت عنوان وحدت که در کنگره جمعیت ایثارگران با حضور حجت الاسلام آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری، سید رضا آشتیانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حسین فدایی دبیر کل جمعیت ایثارگران برگزار شد، با اشاره به فتنه 88 گفت: برخی ها در تلاشند که صورت مسئله فتنه 88 را پاک کنند و این فتنه را محدود به رقابت‌های انتخاباتی کنند که این یک خیانت به نظام است.

وی با بیان اینکه فتنه 88 برای براندازی نظام طراحی شده بود، ادامه داد: در همان ایام عده ای را با مسلسل های بسیار پیشرفته دستگیر کرده بودند و هدفشان این بود که به خیابان ها بیایند و مردم را به رگبار ببندند. دشمنان تقلب را در خارج از کشور طراحی کردند و ایادی آنان در داخل این نقشه و توطئه را پیاده کردند و حالا می گویند مهم نیست و آن را فراموش کنیم.

دبیر کل موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه اصولگرایان راهی جز ائتلاف ندارند، گفت: حزب اعتدال و توسعه که یکی از اعضای احزاب اصلاح طلب است، مسافرت های انتخاباتی اش را از چند ماه پیش آغاز کرده است و در صدد گره زدن زلف اصلاح طلبان با اطرافیان رئیس جمهور است اما اصولگرایان هنوز اقدام موثری انجام نداده اند.

وی در واکنش به اینکه در بسیاری از دستگاههای اجرایی اصولگرایان درو شده اند، گفت: تمام فرمانداران یکدست از اصلاح طلبان انتخاب شده اند، بنابراین چطور هنوز اصولگرایان سر اختلاف سلیقه‌های احتمالی با هم بحث می کنند  و ما چطور حق داریم که به ائتلاف نیندیشیم و جزیره ای فکر کنیم.

حبیبی، ائتلاف اصولگرایان را تنها با محوریت روحانیت ممکن دانست و گفت: ما باید نیت ها را خالص کنیم تا خداوند ما را کمک کند.