آیت‌الله‌ شبیری زنجانی:

انتظار فرج باید در اعمال و رفتارمان نمایان باشد

مراجع تقليد,حضرت مهدي عج ,امام زمان عج ,آيت‌الله شبيري‌زنجاني

آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی گفت: منتظر حقیقی کسی است که ظهور در اعمال و رفتارش نمایان باشد.

آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی گفت: منتظر حقیقی کسی است که ظهور در اعمال و رفتارش نمایان باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این مرجع تقلید در پاسخ به سئوالی با اشاره به ویژگی‌های منتظران، اظهار کرد: کسی که منتظر است باید در رفتار و عملش این انتظار دیده شود. کسی که میهمان دارد از رفتارش می‌توان فهمید که میهمان دارد، خانه را جارو می‌زند، غذا آماده می‌کند و امثال این کارها را انجام می دهد، یعنی از کارهایی که انجام می‌دهد، می‌شود فهمید که این شخص منتظر میهمان است. منتظر امام زمان علیه السلام هم همینطور است. رفتاری انجام می‌دهد که می‌شود فهمید این شخص خودش را برای یک مسئله‌ای آماده می‌کند.

وی عمل به دستورات شریعت را از ویژگی‌های منتظران دانست و ادامه داد: رضایت امام زمان(عج) در رضایت خداوند است و رضایت خداوند هم در عمل به دستورات اوست که توسط پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام به ما رسیده است.

وی درباره نشانه‌های ظهور گفت: خاتمیت و ظهور آن حضرت مسلم است. برخی نشانه‌هایی درباره ظهور می‌گویند که سند آن‌ها ضعیف است و البته نه باید آن‌ها را رد کرد و نه باید آن‌ها را تأیید کرد. لزوم منجی در سایر ادیان هم وجود دارد. آقای امامی کاشانی، زمانی درحال نوشتن کتابی بودند و می‌گفتند در این باره از فلاسفه برخی از ادیان و فرق دیگر درباره لزوم ظهور منجی، نوشته‌هایی را گرفته‌اند. این مسئله را همه قبول دارند.

این مرجع تقلید با انتقاد از کسانی که می خواهند حکومت امام زمان علیه السلام را حکومت خشن جلوه دهند تصریح کرد: امام زمان سلام الله علیه با ائمۀ الکفر می‌جنگد که این دستور قرآن است. نمی‌شود گفت مبارزه با کسانی مثل تروریست ها و گروه‌های تکفیری خشونت است. این‌ها امنیت را از جامعه گرفته‌اند و این مبارزه پسندیده است.

انتهای پیام

کد N654097