۲
اميرعبداللهيان در بازگشت از امارات در تهران:

بازداشت دبيركل جمعيت الوفاق نشانه حمایت از افراط گرایان در بحرین است

  • ۷بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون عربي و آفريقايي وزارت امور خارجه بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق را اقدامي نسنجيده، شتابزده و به معناي حمايت از اقدامات افراط گرايان در اين كشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان با بیان این مطلب گفت: متاسفانه تداوم سياست غلط سركوب و خشونت در بحرين معارضه دموكراتيك را به فاصله گرفتن از روش هاي دموكراتيك ترغيب مي كند و اين به نفع امنيت بحرين و منطقه نخواهد بود.

وی با اشاره به گفتگوهایش با پادشاه بحرین گفت: در گفتگوهايم با پادشاه بحرين در قاهره(در حاشيه مراسم تحليف سيسي) به وي گفتم كه شيخ علي سلمان رهبر معارضي صبور، منطقي و حكيم است كه در صورت جديت حكومت در توجه به گفتگوي واقعي ملي و مطالبات دموكراتيك به توافق سياسي معتقد است.

عبداللهیان افزود: پادشاه حرفهاي خوبي زد كه با اين رفتارش سازگار نيست.

وی تاکید کرد: بحرين قادر به تحمل تبعات اين اقدام نخواهد بود و بازداشت دبيركل جمعيت دموكراتيك الوفاق بحرين در شرايط حساس كنوني منطقه، در تعارض با امنيت و آرامش منطقه حساس ما بشمار مي رود.

معاون عربي و آفريقايي وزارت امور خارجه در خاتمه گفت: در شرايطي كه تروريسم و افراط گرايي تهديد جمعي عصر كنوني است، تهران هرگز اجازه نخواهد داد چنين افراط گرايان، امنيت جمعي منطقه اي ما را به مخاطره اندازند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.