کولایی:

امروز چهره هولناکی از اسلام به جهانیان نشان داده می‌شود

اسلام,جهان عليه خشونت و افراطی‌گری

یک استاد دانشگاه گفت: متأسفانه امروز چهره هولناکی از اسلام به نظام بین‌الملل و مردم نشان داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، الهه کولایی در همایش چالش‌های رفع خشونت از نظام بین‌الملل که به همت بنیاد امید ایرانیان برگزار شده بود، اظهار کرد: در بخش اجرای حقوق بشر همواره در سطح بین‌الملل شاهد رفتارهای دوگانه و در مواردی شاهد برخوردهای چندگانه هستیم.

وی ادامه داد: صرف وضع قوانین و تصویب مصوبه‌ها و شکل‌گیری بدنه قوانین نشان داده تا عامل اصلی این تغییرات تمرکز پیدا نکند، وضعیت تغییر نخواهد کرد.

کولایی ادامه داد: صرف بیان مسأله ظرفیت سازی نمی‌تواند راه‌های اجرایی آرمان‌های متعالی را مشخص کند. برای بیان دغدغه‌ها دست ما از محیط بین‌المللی کوتاه است. اما می‌توانیم به کسانی که در این زمینه فعالیت دارند نکاتی را انتقال دهیم. امروز در عرصه بین‌المللی چهره هولناکی از اسلام به جهان نشان داده شده است که غیرواقعی است. نباید این وضعیت ادامه داشته باشد.

این فعال اصلاح‌طلب در مقدمه این همایش با اشاره و بررسی روند خشونت پس از جنگ جهانی دوم در نظام بین‌الملل، تصریح کرد: پس از سال 1945 جهانیان به درک تعصب برانگیزی رسیدند که چگونه ممکن است در مرفه‌ترین و دموکرات‌ترین قاره شاهد جنگ‌های جهانی آن هم به فاصله کمتر از نیم قرن باشیم. سیاستمداران، تحلیلگران و جامعه‌شناسان هر یک گزارش و تحلیل خود را نسبت به این مسأله اذعان داشته‌اند و با ادبیات مشترک به منظور زندگی بر روی این کره خاکی به یک جمله رسیده‌اند و آن هم رفع خشونت از نظام بین‌الملل است.

انتهای پیام

کد N654049