منادی عنوان کرد:

هدررفت منابع نتیجه مدیریت های نادرست/ بدهی ۸۰۰ هزار میلیارد ریالی دولت

سیاسی

تبریز- نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: هدر رفت منابع کشور نتیجه مدیریت های نادرست بود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منادی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بدهی ۸۰۰ هزار میلیارد ریالی دولت به صندوق اعتبارات کشور اظهار داشت: در اکثر دستگاه های اجرایی کشور نیروهای مازادی فعالیت می کنند که این امر باعث افزایش هزینه ها می شود، دولت باید با جلب اعتماد مردم آنها را برای فعالیت های غیر دولتی تشویق کند.

وی در همین خصوص افزود: با گزینش نیروهای فعال و پژوهشگر از میان نیروهای مازاد و ایجاد رقابت در میان آنها می توان شاهد تحول در حوزه آموزش و پرورش بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر همچنین در ادامه فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی را در چارچوب اصل ۴۴ قانون اساسی عنوان و تصریح کرد: این مجموعه پنج برابر آموزش عالی کشور دانشجو دارد و با وجود هزینه کرد منابع مالی کمتر، عملکرد موفقی نسب به آموزش عالی دارد.

منادی به موضوع برگزاری انتخابات استانی مجلس نیز اشاره کرد و گفت: با برگزاری انتخابات استانی ارتباط مردم با حاکمیت قطع می شود و هزینه های انتخاباتی بیش تر می شود و اصلاح طلبان نیز با اجرای این طرح انتخاباتی موافق نیستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۴۰ درصد مس ایران در ورزقان تولید می شود، اظهار داشت: در حال حاضر مس سونگون گرفتار برخی مسائل شده که روند تولید و فعالیت آنرا با مشکل روبرو می کند در حالی که باید این موضوع مد نظر قرار گیرد که با خروج تولید مس از اختیار بخش ها و سازمان های دولتی، باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد که بر همین اساس ظرفیت تولید ورق مس در آذربایجان شرقی وجود دارد، اما با خام فروشی هایی که انجام می شود درآمد استان به جیب شهر کرمان واریز می شود.

منادی در خصوص وضعیت جاده ها و مسیرهای ارتباطی استان نیز خاطر نشان شد: در طول یک هزار سال در آذربایجان شرقی تنها چهار بزرگراه احداث شده بود در حالیکه طرح بزرگراه تبریز- ارمنستان، انتقال خط اتیلن گاز و انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه از جمله طرح هایی است که تاکنون توسط نمایندگان استان پیگیری و اجرا شده اند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در پایان از افتتاح برخی طرح ها و پروژه ها در حوزه های انتخابیه خود خبر داد که بیمارستان ۱۴۰ تخت خوابی سجاد با هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال، تاسیس رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد و نیز از تاسیس واحد بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برای جذب دانشجویان خارجی از آن جمله بود.