توصیه آیت الله مکارم شیرازی به سیاسیون: باید دست به دست هم داد، موقع جناح بازی و حزب بازی نیست

آیت الله ناصر مکارم شیرازی

مهر نوشت:

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه الان که حکومت اسلامی شکل گرفته، باید دست به دست هم داد گفت: الان موقع جناح بازی و حزب بازی نیست بلکه باید از فرصتها استفاده کرد.

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح پنجشنبه در دیدار مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور با بیان حدیثی از پیامبر اسلام گفت: پیامبر اسلام می‌فرماید در دوران عمر شما نسیم های سعادت می‌وزد و بیدار باشید و از این نسیم‌ها استفاده کنید. معنایش این است که همیشه این نسیم‌ها ممکن است نوزد.

او گفت: شما هم در این دریای پرتلاطم زندگی سوار بر کشتی هایی هستید که از مبدایی شروع شده و باید به مقصد برسد و باید از این نسیم‌های سعادت استفاده کنید.

او با بیان اینکه نسیم‌های سعادت در عمر انسان متفاوت است جوانی را یکی از این نسیم‌ها ذکر کرد و گفت: انسان به هر چیزی که می‌تواند بشود در دوران جوانی است.

این مرجع تقلید گفت: برای تهذیب نفس و تحصیل علوم و خدمت به کشور باید از دوران جوانی استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی جمهوری اسلامی را یکی از نسیم‌های مهم سعادت دانست و گفت: در گذشته که حکومت اسلامی نبود شاهان ظالم یکی پس از دیگر می‌آمدند تا اینکه خداوند توفیقی داد و ماموریتی به امام راحل داد و ایشان برخاست و از فرصت استفاده کرد و پایه ‌های حکومت اسلامی محکم شد.

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: ویرانه‌های قرن‌ها را باید بتوانید در این شرایط ترمیم کنید. ویرانه‌های اخلاقی، اعتقادی، سیاسی، اقتصادی و... سالیان دراز وجود داشته که شما باید اینها را برطرف کنید.

او تشکیل فرقه‌های ضاله را یکی از خیانت‌های شاهان گذشته بیان کرد و گفت: در مدتی اصرار داشتند خط فارسی باعث پیشرفت نیست و اعتقاد داشتند رابطه ما با تمام کشورها قطع می‌شود ولی الان حکومت اسلامی شکل گرفته و باید دست به دست هم داد. موقع جناح بازی و حزب بازی نیست بلکه باید از فرصتها استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به مشاوران امور روحانیت استانداران کشور گفت: امیدوارم مشاوران امور روحانیت مشاوران تشریفاتی نباشند بلکه مشورت واقعی بدهند و استانداران هم به مشورت آنها گوش دهند.

این مرجع تقلید گفت: مشاوران باید شرایط زمان و مکان و مشکلات را در نظر بگیرند. اگر قرار است یک روز همه چیز اصلاح شود برای اشعار خوب است در عمل باید از فرصت‌ها استفاده کرد. نه تندروی درست است نه کندروی، بلکه باید با سرعت کارها را پیش ببریم.

او بر توجه به مسائل فرهنگی جامعه تاکید کرد و گفت: الان مسائل فرهنگی شرایط نامطلوبی دارد و رسانه‌های مبتذل بلای عصر ما شدند و دنیا را به فساد می‌کشانند. انسان شرمنده می‌شود اسم این فیلم‌ها و برنامه‌ها را ببرد تا اینکه آنها را ببیند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه همایش امور روحانیت سه فایده دارد تاکید کرد: فایده اول آن این است که کارهای شما را هماهنگ می‌کند. دوم، تجربیات خودتان را منتقل کنید. سوم اینکه به قم سفر می‌کنید و از نظرات و افکار مراجع و شخصیت‌ها استفاده می‌کنید.

او گفت: باید در محیط کاری خودتان خیلی بیدار باشید، طوری باشد که نگویند بودجه های فرهنگی را در جاهای دیگری هزینه کرده‌اند.

 

17231

کد N653798