۳۵۰۰ درخواست مردمی در سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان پاسخ داده شد

سیاسی

زاهدان- مدير کميته امداد زاهدان گفت: بيش از ۳ هزار و ۵۰۰ درخواست مردمی در سفر نخست رئيس جمهور به سسیستان و بلوچستان توسط کميته امداد اين شهرستان رسيدگی و پاسخ داده شد.

محمود میرامامی در گفتگو با مهر بیان داشت: در سفر نخست رییس جمهور به استان سیستان و بلوچستان جمعی از خانواده های مورد حمایت درخواست های کتبی خود را به این نهاد تسلیم کردند که در این راستا به تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ نامه پاسخ داده شد.

وی افزود: از تعداد  ۳ هزار و ۵۰۰ نامه مردمی جمع آوری شده در سفر استانی رئیس جمهور به زاهدان تعداد یک هزار و ۵۷۰ درخواست موردی، ۶۷۷ فقره درخواست مددجویان تحت پوشش، ۷۰۰ درخواست دریافت تسهیلات و ۵۵۳ فقره مربوط به سایر درخواست ها اختصاص داشت که پاسخ داده شده است.

وی افزود: در هیمن راستا با تشکیل تیم‌های کارشناسی از ابتدای سال جاری کار رسیدگی به نامه های دریافتی و پاسخگویی به درخواست های مردمی در اولویت قرار داشته است.

میرامامی ادامه داد: به همین منظور پس از تفکیک نامه ها و شناسایی مشکلات به نیازهای مردمی پاسخ داده شده و هیچ نامه و یا درخواستی بلاتکلیف و بدون جواب باقی نمانده است.

وی با بیان اینکه برخی از نامه‌های دریافتی خارج از مسئولیت‌ها و اختیارات این نهاد مقدس بوده ادامه داد: حتی در زمینه این درخواست‌ها نیز تا حد امکان راهنمایی‌های لازم انجام شده است.

مدیرکمیته امداد زاهدان بیشترین موضوع نامه‌های رسیده با موضوعاتی همچون درمان، کمک مالی، تامین جهیزیه، زنان بی سرپرست و اشتغال عنوان کرد و افزود: بخشی از نامه‌های مردمی مربوط به مشکلات فرهنگی بود که در خصوص مشاوره تحصیلی، شناسایی دانش آموزان پرآسیب، فراخوان دانش آموزانی که امکانات بهره مندی از تحصیلات را ندارند برای فراهم کردن زمینه ادامه تحصیل آنها فراهم و راهنمایی‌های لازم انجام شده است.