حمله ایدئولوژیک داعش به القاعده/ ملاعمر گمراه و بن لادن منحرف است

سیاسی

گروه تروریستی داعش، در تازه‌ترین شماره از "دابق" (نشریه اینترنتی این گروه) بن لادن بنیانگذار و رئیس سابق القاعده و الظواهری رهبر کنونی این گروه و "ملا محمد عمر" رهبر طالبان افغانستان را گمراه خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه تروریستی داعش، در تازه‌ترین شماره از "دابق" (نشریه اینترنتی این گروه) "اسامه بن لادن" بنیانگذار و رئیس سابق "القاعده" و "ایمن الظواهری" رهبر کنونی این گروه را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

بر اساس گزارش "العربیه" (Alarabiya) در این نشریه که به زبان انگلیسی منتشر می‌شود، به نقل از شخصی که گفت می‌شود از نزدیکان "ابو مصعب الزرقاوی" رئیس گروه داعش بود نوشته شده است: «اسامه بن لادن از سران "مرجئه" بود و با عقیده اهل سنت مخالفت می‌کرد.»

این گزارش می افزاید: «ابو مصعب الزرقاوی توسط نیروهای آمریکایی که در عراق حضور داشتند کشته شد. آن زمان «داعش» شاخه القاعده در این کشور به شمار می‌رفت.»

گفتنی است، "مرجئه" فرقه‌ای کلامی از مسلمانان بودند که اعتقاد داشتند نباید در مورد کافر یا مؤمن بودن کسی در این دنیا اظهار نظر کرد؛ بلکه می‌بایست آن را به قیامت ارجاع داد.

بر پایه این گزارش، داعش در مجله خود ایمن الظواهری رهبر کنونی القاعده را نیز «منحرف» و «گمراه» توصیف کرد.

در ادامه گزارش العربیه آمده است: «دابق همچنین به "ملا محمد عمر" رهبر گروه طالبان افغانستان حمله شده و او را از سران گمراهی در افغانستان توصیف کرده است.»

العربیه خاطرنشان کرد: «داعش، حملات خود را ادامه داد تا به ابو قتاده فلسطینی، ابو محمد المقدسی، ابو مصعب الزرقاوی و محمد النظاری برسد که همه آن‌ها از اسلامگرایان تندرو هستند. این نشریه این افراد را سران گمراهی و شیوخی که مردم را به درهای جهنم فرا می‌خوانند، توصیف کرد.»