هاشمی بیان کرد/

۹ دی حرکت خود جوش مردم برای دفاع از رهبری و نظام بود

سیاسی

قم - مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران قم گفت: ۹ دی حرکت خود جوشی بود که مردم ایران در دفاع از نظام و رهبری به خیابان ها آمدند و آن حماسه بزرگ را آفریدند.

به گزارش خبرنگار مهر‏، سید جواد هاشمی قبل از ظهر چهارشنبه در نشست خبری همایش «پیشگامان بصیرت مدافعان ولایت» اظهار داشت: ۹ دی حرکت خود جوشی بود که مردم ایران در دفاع از نظام و رهبری به خیابان‌ها آمدند و آن حماسه بزرگ را آفریدند.

وی ادامه داد: در بحث ولایت فقیه در اصل پنج قانون اساسی رابطه میان رهبری و مردم به طور کامل مشخص شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم عنوان کرد: در ۹ دی چهره نکبت بار خاموش دلان معلوم شد و مردم با شعارهای خود تمامی خدعه‌ها و نیرنگ‌هایی که دشمنان به کار برد را باطل کردند.

وی افزود: سران فتنه و دشمنان می‌خواستند جامعه اسلامی را تهی کنند و به فساد بپردازند و مقاصد خود را دنبال کنند‏، اما رهبری ایران در توطئه فتنه کوشیدند آنچه که در جامعه مبهم است آشکار شود.

هاشمی عنوان کرد: سران فتنه آگاهانه و یا مغرضانه قدم در راه از بین بردن ارزش‌های اسلامی گذاشتند و طاغوت را مبنا قرار دادند و آب در آسیاب دشمن ریختند.

وی بیان کرد: عده‌ای بعد از انتخابات جامعه ایران را دچار چالش کردند‏ و بزرگ‌ترین حماسه مردمی را به تخریب بیت المال و آتش زدن اموال عمومی و توهین به عاشورای حسینی تبدیل کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم با بیان اینکه بصیرت مردم ایران سدی محکم در برابر فتنه‌ها و زیاده‌خواهی‌های دشمنان است، عنوان کرد: ملت ایران با ایثار جان و مال خویش در دوران هشت سال دفاع مقدس در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان ایستاد.

وی ادامه داد: استکبار و دشمنان هنگامی که دیدند مردم با حماسه ۹ دی در مقابل آنان ایستادند، شکست را پذیرفتند‎، حرکت در مسیر آرمان‌های شهدا و امام شهیدان و ولایت پیروزی ما را در تمام میدان‌های حق علیه باطل به دنبال دارد.

هاشمی بیان کرد: امروز وظیفه ما است که درس ایمان و استقامت در برابر نفاق و توطئه‏ حضور در صحنه‌های ملی و اسلامی را بیشتر از قبل فرا بگیریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همایش پیشگامان بصیرت مدافعان ولایت از سوی بنیاد شهید و ایثارگران قم با سخنرانی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور و قرائت دعای سمات خانواده‌های شهدا روز جمعه ۱۲ دی ماه رأس ساعت ۱۶ در حسینیه امام خمینی(ره) دفترمقام معظم رهبری قم برگزار می شود.