چین به دنبال رونق بخشیدن به صنعت هواپیماهای ساخت خود

روزنامه رسمی چینا دیلی امروز (چهارشنبه) در گزارشی نوشت: هواپیمای ARJ-21 ساخت چین پس از سال‌ها تاخیر به خاطر مشکلات فنی نهایتا توانست مجوز پرواز را از اداره هوانوردی این کشور دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت هواپیمایی تجاری چین با مسئولیت محدود که این هواپیمای دو موتوره را می سازد در سال 2003 میلادی رسما فعالیت خود در را برای گذراندن روند اخذ جواز آمادگی پرواز آغاز کرد اما به خاطر مشکلات در بخش‌های سیم کشی، سیستم‌های کامپیوتری و بال‌های هواپیما از جمله بال هایی که در جریان یک آزمایش تحت فشار می‌شکستند، بارها دریافت جواز پروازش بله تعویق افتاد.

این در حالی است که روزنامه دیلی شانگهای به طور جداگانه گزارش داد که این جواز آمادگی پرواز به تنهایی پایان این روند نیست.

"لو رونگوای"، معاون رئیس اداره هوانوردی چین گفت، اقدامات دیگری برای بهبود و ارتقاء طراحی، سیستم‌ها و عملیات این هواپیما پیش از آنکه وارد بازار شود لازم است.

دولت چین به شدت در تلاش است تا به خاطر رونق بخشیدن به بازار داخلی هواپیمایی و صادرات، هواپیمای تجاری ساخت خود را تولید کند. هواپیمای ARJ-21 نخستین گاام در این روند است.

چین همچنین در حال ساخت هواپیمای C-919 است تا بتواند با مدل‌های مشابه آن که ساخت شرکت ایرباس و بوئینگ هستند، رقابت کند. این در حالی است که خطوط هواپیمایی چین عموما علاقه‌ای به خریداری هواپیماهای ساخت داخل ندارند.

انتهای پیام

کد N652582