حسینی در تذکری مطرح کرد:

حقوق بازنشستگان فولاد پرداخت شود

فولاد

نماینده مردم قائمشهر در مجلس با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج و به دنبال آن آسیب جدی به کشاورزان، گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان صنعت مرغ شکست خورده و باید مسئولان فکری جدی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدهادی حسینی در صحن علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی با تسلیت شهادت امام عسگری و تبریک شروع سال جدید، گفت: ما از زحمات رییس‌جمهور قدردانی می‌کنیم اما سوال‌مان این است که برنامه‌تان برای رفع مشکل گرانی و بیکاری و تقویت تولید چیست؟

وی افزود: پرونده‌های سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در مسیر دستگاه اجرایی و صندوق توسعه سرگردان است. دستور دهید که فکری به حال آنها شود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس ضمن قدردانی از وزیر صنعت، معدن و تجارت برای فعال کردن معادن البرز مرکزی خواستار کنترل ورود کالاهایی به داخل کشور شد که تولید می‌شود. یکی از نمونه این کالاها صنعت نساجی است که در حال زمین خوردن مجدد می‌باشد.

حسینی همچنین با تاکید بر لزوم جلوگیری از واردات برنج، خطاب به وزیر کشور گفت که صنعت برنج در حال نابود شدن است. باید فکری به حال این صنعت شود. قطعا اگر زمین‌های کشاورزی شمال کشت شود نیازی به واردات برنج نخواهیم داشت.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس همچنین با بیان اینکه تولیدکنندگان صنعت مرغ شکست خوردند، گفت: ستون خیمه صنعت مرغ در حال فرو ریختن است که باید فکری شود.

وی همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌های وزیر رفاه بر لزوم حل مشکل پرداخت حقوق کارگران بازنشسته صنعت فولاد تاکید کرد و گفت: این افراد که بالغ بر 80 هزار نفر هستند بعد از اینکه سالیان دراز در عمق معدن و جلوی کوره فولاد کار کرده امروز بازنشسته شدند و حقوق‌شان را می‌خواهند. درخواست ما این است که فکری به حال آنها شود.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس همچنین از وزیر نیرو خواستار پیگیری وضعیت آب شرب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار شد و گفت: مردم روستاهای اطراف سد نمی‌توانند آب شرب‌شان را از داخل سد دریافت کنند.

حسینی در پایان ضمن قدردانی از وزیر راه برای تلاش جهت بهبود وضعیت جاده سوادکوه بر لزوم تعیین تکلیف اراضی این منطقه تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N652431