در جلسه هیات وزیران انجام شد؛

تعرفه تخت همراه در بیمارستان‌های دولتی کاهش یافت

رييس‌جمهور,هيات دولت

هیأت وزیران روز چهارشنبه و به پیشنهاد شورای عالی بیمه سلامت، با کاهش تعرفه همراه بیماران مراکز دولتی در سال ۱۳۹۳ مطابق تعرفه سال ۱۳۹۲ موافقت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موجب این مصوبه، تعرفه تخت همراه در بیمارستان‌های درجه یک از ۳۸۷ هزار ریال به ۲۱۰ هزار ریال، درجه دو از ۳۱۰ هزار ریال به ۱۶۷ هزار ریال، درجه سه از ۲۳۳ هزار ریال به ۱۲۵ هزار ریال و درجه چهار از ۱۵۵ هزار ریال به ۸۴ هزار ریال کاهش یافته است.

هیأت وزیران همچنین در این جلسه که به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی را به تصویب رساند.

در این تصویب‌نامه چگونگی تغییر وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی تعداد ۴۷۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تعیین شده است.

همچنین هیات دولت به منظور حفاظت از منابع ملی شده و اراضی دولتی واقع در حریم شهرها، شهرک‌ها و شهرهای جدید و ممانعت از تجاوز به عرصه‌های مذکور، توسعه فضای سبز اعم از زراعت چوب، جنگل‌کاری، آبخیزداری، پارک‌های جنگلی و درختکاری در حریم شهرها و همچنین توسعه بهره‌برداری‌های همگن فعالیت‌هایی نظیر طبیعت‌گردی، کشت گیاهان دارویی و صنعتی در حریم شهرها، آیین‌نامه‌ای را به تصویب رساند.

این آیین نامه، با حفظ مالکیت دولت بر این اراضی، حق بهره‌برداری و یا حق انتفاع از عرصه‌های مذکور را در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار داد.

انتهای پیام

کد N652401