فراخوان مقتدی صدر برای ادامه تظاهرات در بحرین

بحرين

رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از شیعیان بحرین تاکید کرد: بازداشت شیخ علی سلمان به معنی سرکوب صدای مخالفان بحرینی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت ارم نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق از تمام شیعیان بحرین خواست تا برای آزادی شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین دست به تظاهرات بزنند.

وی از مقامات بحرینی خواست تا هر چه سریعتر شیخ علی سلمان را آزاد کنند و اعلام کرد ادامه این امر به روند مذاکرات بحرین آسیب خواهد رساند.

مقتدی صدر اظهار کرد: خبر بازداشت شیخ علی سلمان آسیب بزرگی به بحرین می‌زند و این اقدام به معنی بستن دهان مخالفان و جلوگیری از آزادی بیان است و ظلم و دیکتاتوری دولت بحرین را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: روز خشم مظلوم بر ظالم از روز خشم ظالم بر مظلوم شدیدتر است به همین خاطر به تمام مقامات بحرین توصیه می‌کنیم تا هر چه سریعتر شیخ علی سلمان را آزاد کنند در غیر این صورت و با ادامه بازداشت این عالم بزرگوار نظام ظالم به پایان خود می‌رسد و اصل مذاکرات در بحرین نیز نابود می‌شود.

مقتدی صدر در بیانیه خود از تمام مردم بحرین خواست تا به نظارت مستقیم علما و مراجع برای آزادی شیخ علی سلمان و تمام مخالفان دولت که در زندا‌ن‌های نظام بحرین به سر می‌برند به طور یکپارچه تظاهرات کنند.

وی خطاب به شیعیان بحرین افزود: ما در عراق با شما همراه هستیم و از شما و بازداشت شدگان مظلوم بحرین حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N652397