کودک 2 ساله آمریکایی مادر خود را با شلیک گلوله کشت

سیاسی

وجود اسلحه در خانواده های آمریکایی بار دیگر قربانی گرفت و اینبار کودکی دو ساله با شلیک گلوله مادر خود را کشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، "ورونیکا روتگ"زن 29 ساله ای که به همراه فرزندان خود برای خرید به فروشگاهی در منطقه کوتنای ایالت آیداهو رفته بود با شلیک گلوله توسط فرزند دو ساله اش به قتل رسید. 

گویا خاواده روتگ یک اسلحه کمری کالیبر کوچک مجوز دار در اختیار داشته اند که در هنگام خرید این اسلحه در اختیار این کودک دو ساله بوده است. در دسترس بودن سلاح گرم و خرید و فروش آزادانه آن در آمریکا هر ساله موجب کشته شدن بی دلیل افراد زیادی در این کشور می شود. 

برای مثال در ماه اوریل سال جاری میلادی (2014) نیز یک پسربچه دو ساله در فیلادلفیا با شلیک گلوله خواهر 11 ساله خود را به قتل رسانده بود. 

در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه ها سبب شده تا اغلب مردم  سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالاست.

در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در ایالات متحده با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوریکه تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.

در همین رابطه در سال 2013  "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد: میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سالهای 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارت خانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم، و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.