در نامه‌ای به سفیر بحرین در عراق؛

آیت‌الله سیستانی خواهان آزادی فوری دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین شد

بحرين,آيت‌الله سيستاني

منابع آگاه عراقی اعلام کردند که آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی در نامه‌ای که برای سفیر بحرین در عراق فرستاده است، مراتب اعتراض خود را نسبت به بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین ابراز داشته و خواهان آزادی هرچه سریعتر وی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری ارم نیوز، منابع آگاه در ائتلاف اتحاد ملی عراق اعلام کردند که آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی‌قدر شیعیان نگرانی و اعتراض خود را نسبت به بازداشت علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین بزرگترین گروه مخالف شیعه این کشور به صلاح مالکی، سفیر بحرین در عراق ابلاغ کرد.

به گزارش منابع، همام حمودی، معاون اول رئیس پارلمان عراق نامه اعتراض‌آمیز مرجع عالی‌قدر شیعیان را به سفیر بحرینی رسانده است و وی وعده داده که این پیام را به مقامات دولت خود ارائه کند.

به گزارش منابع مذکور، آیت‌الله سیستانی تاکید کرده که بازداشت علی سلمان به نفع بحرین نیست و مقامات بحرینی باید هرچه سریعتر وی را آزاد کرده و از مردم بحرین عذرخواهی کنند.

همچنین بشیر نجفی، دیگر مرجع دینی نجف خواهان آزادی هرچه سریعتر علی سلمان شد.

در بیانیه صادره از دفتر نجفی آمده است: ما بسیار از اخبار منتشر شده در خصوص حکم‌های صادره مبنی بر اعدام برخی از فعالان سیاسی در بحرین و همچنین بازداشت علی سلمان نگران هستیم چراکه این اقدامات امنیت منطقه خلیج فارس را به خطر می‌اندازد.

در این بیانیه آمده است: ما از مسوولان بحرینی می‌خواهیم تا از تحریک مردم کشور خود خودداری کرده و از روا داشتن ظلم و ستم در حق آنها خودداری کنند.

بازداشت علی سلمان توسط رژیم آل خلیفه با اعتراضات داخلی و خارجی زیادی مواجه شده است.

انتهای پیام

کد N652342