نجابت:

تاریخ مصرف تئوری‌های پوسیده روابط بین‌الملل گذشته است

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرای مجلس، رسانه‌های مستکبر قدرت واقعی و امنیت آفرین فوق حماسه اربعین حسینی را به خوبی درک می‌کنند، گفت: آنها به خوبی می‌فهمند که تئوری‌های پوسیده روابط بین‌الملل که عنصر مذهب را عامل تنش زا تلقی می‌کردند، تاریخ مصرفشان گذشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن نجابت در نطق میان دستورش در صحن علنی مجلس چهارشنبه با اشاره به عبرت آموزی‌های قرآن در بازخوانی داستان حضرت یوسف، حضرت موسی، اصحاب فیل، اظهار کرد: فرعونیان قصد داشتند حضرت موسی و اصحابش را در دریا نابود کنند اما خداوند همان دریا را به گورستانشان تبدیل کرد، این همان داستان استکبار جهانی و ایجاد داعش است.

وی افزود: خداوند داعشی را که به دست مستکبران عالم و با حمایت‌های سیاسی و مالی کم خردان ساده‌لوح حاشیه جنوبی خلیج فارس در منطقه ایجاد شده بود تا به اختلاف بین شیعه و سنی دامن زند و ادامه اختلاف افکنی محملی باشد تا هم مسلمانان اعم از شیعه و سنی تضعیف شوند و هم آنان تا چندین دهه در سفره ناشی از اختلاف سورچرانی کند را بر باد داد.

این نماینده اصول‌گرای مجلس با اشاره به حضور پرشکوه مردم در اربعین امسال در کربلا، گفت: حرکت معجزه آسای اربعین امسال که با فراست رهبری و همراهی هوشمندانه مرجعیت و مردم عراق حماسه و دقیق‌تر یک فوق حماسه آفرید و جهانیان را مبهوت ساخت.

نجابت خطاب به نمایندگان گفت: جایتان خالی بود تا عظمت، شکوه و نمایش قدرت اسلام را از نزدیک نظاره‌گر باشید. سیل جمعیت زن و مرد، پیر و جوان، سالم و مریض، ایرانی، عراقی، افغانی، پاکستانی، یمنی، لبنانی و همه و همه در قالب ملتی واحد با شوق و آرام و پرصلابت همراه با راهپیمایی‌شان رعبی در دل دشمن ایجاد کردند و تئوری‌های پوسیده روابط بین‌الملل را در زیر گام‌های مومنانه خود له کردند.

وی افزود: اگر با مزاح به آنها می‌گفتید ممکن است داعش با خمپاره‌ای شما را تهدید کند با خنده‌ای تمسخرآمیز از کنارتان عبور می‌کردند. این معجزه کارآمدی توکل بر خداوند، توسل به اهل بیت و اطاعت از ولایت است.

نجابت خاطرنشان کرد: داعشی که با هزینه میلیون‌ها دلاری و جمع شدن هزاران تروریست اجاره‌ای جمع شده بودند تا شیعه و سنی را به جان هم بیاندازند با تدبیر الهی و زمینگیر شدن آمریکا در منطقه به محملی برای ابراز محبت و ارتقای بصیرت و همکاری بیشتر بین مسلمانان تبدیل شد. این همان داستان اصحاب فیل است.

وی ادامه داد: آیا از خود پرسیده‌اید آیا رسانه‌های مستکبری همچون بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، ام‌بی‌سی و آی‌تی‌وی و امثال آن که از هر کاهی کوهی می‌سازند و با تهیه فیلم تجزیه و تحلیل می‌کنند و همه را به خورد جهانیان می‌دهند چرا از این فوق حماسه گذشته و یک سطر خبر و عکس مخابره نکردند؟

نماینده مردم تهران با تأکید بر این‌که اینها قدرت واقعی و امنیت آفرین این فوق حماسه را به خوبی درک می‌کند، گفت: آنها می‌فهند که اقتدار ملی و امنیت منطقه‌ای براساس کدامین مولفه‌ها به اقتدار پایدار نزدیک می‌شود. آنها به خوبی می‌فهمند که تئوری‌های پوسیده روابط بین‌الملل که عنصر مذهب را عامل تنش زا تلقی می‌کردند تاریخ مصرفشان گذشته است. لذا با سانسوری حساب شده زمینگیر شده و سکوت کردند.

وی افزود: ما از رویکرد رسانه‌های خارجی تعجبی نداریم بلکه تعجبمان از معدود رسانه‌های داخلی است که نوکر صفت و واداده همان خط خبری را دنبال کردند. اینها که گویا با هر حرکت دینی مبتنی بر هر عقیده و ایمان و مذهب مخالفند همان‌هایی هستند که در فتنه 88 توهین‌های فتنه‌گران را ساماندهی می‌کردند و آنان را به روز قدس کشاندند و شعار به نفع اسرائیل دادند و در نهایت اهانت‌های عاشورا را باعث شدند.

این نماینده اصول‌گرای مجلس اظهار کرد: این افراد همان‌هایی هستند که امروز با ظاهری دلسوزانه بر رفع حصر سردمداران فتنه در افکار عمومی پافشاری می‌کنند. همان‌هایی هستند که تلاش می‌کنند دست‌اندرکاران فتنه بدون اذعان به خیانت‌های عظیمی که نسبت به ملت و کشور روا داشته‌اند و حتی بدون توبه به پیشگاه الهی و عذرخواهی از مردم به حوزه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی برگردند. اما تا زمانی که صلابت رهبری، بصیرت ملت و هوشیاری دستگاه قضایی وجود دارد چنین امری غیرممکن است.

نجابت در ادامه با قدردانی از موضع‌گیری‌های متعهدانه وزیر علوم و به خصوص عزل و نصب‌های متعهدانه‌شان و همچنین ابلاغ بخشنامه برای تخصیص اعتبارات کافی به امر پژوهش گفت که از موضع‌گیری دبیر شورای امنیت ملی در مصاحبه با رسانه خارجی تشکر می‌کنم که نحوه مقابله صحیح با مذاکرات را تشریح کرد.

نماینده مردم تهران در پایان از همکاری موفق روز گذشته مجلس و دولت در تشکیل جلسه و به توافق رسیدن در مورد مسأله 4.1 میلیاردی و خارج کردن این حاشیه از حوزه رسانه‌ای و افکار عمومی قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N652307