درخواست سازمان ملل برای رفع اتهام از 3 فعال زن بحرینی

جمعی از کارشناسان سازمان ملل از دولت بحرین خواستند تا از سه زن بحرینی که در زمینه حقوق بشر و آزادی بیان فعالیت دارند، رفع اتهام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این درخواست کاشناسان سازمان ملل پس از آن مطرح شد که مقامات بحرینی با صدور حکمی غیابی مریم الخواجه، عضو مرکز حقوق بشر بحرین را به اتهام حمله به پلیس امنیتی فرودگاه و زینب الخواجه، خواهر وی را که در زمینه حقوق زن و رسانه‌های اجتماعی بحرین فعالیت دارد به اتهام پاره کردن عکس پادشاه بحرین، علاوه بر سه سال حبس به پرداخت سه هزار دینار بحرین محکوم کردند.

از دیگر فعالان حقوق بشر، غده جمشیر، رئیس کمیته متشکل از زنان بحرینی و مدافع حقوق بشر است که در سپتامبر گذشته به اتهام نوشتن مطالب انتقادی پیرامون فساد در مدیریت بیمارستان محلی بر روی سایت توییتر به زندان فرستاده شد که تاکنون کارشناسان سازمان ملل بارها خواهان آزادی آنها شده‌اند.

این سه زن بحرینی فعال حقوق بشر به دلیل انتقاد از مقامات دولتی بحرین بازداشت شده‌اند و این اتهامات نه‌ تنها بنابر قوانین حقوق بشر قانونی نیست بلکه در جریان مذاکرات ضروری در تشکیل جامعه مدنی سالم نیز تاثیرگذار خواهد بود.

کارشناسان سازمان ملل همواره نسبت به بازداشت این فعالان و محاکمه آنان ابراز نگرانی کرده اند.

کارشناسان سازمان ملل در بیانیه‌ای از دولت بحرین خواستند تا به اقدامات ظالمانه خود پایان داده و از این فعالان هرچه سریعتر رفع اتهام کند.

انتهای پیام

کد N652303