دیدار امیرعبداللهیان با وزیر فرهنگ، جوانان و توسعه اجتماعی امارات

ايران,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,امارات متحده

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در سفر به امارات متحده عربی با شیخ نهیان بن مبارک آل نهیان وزیر فرهنگ، جوانان و توسعه اجتماعی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به امارات سفر کرده است در این دیدار با اشاره به روابط مهم و راهبردی و حجم بالای مبادلات تجاری دو کشور همسایه ایران و امارات گفت: اراده رهبران دو کشور بر توسعه هر چه بیشتر روابط است و همکاری دو کشور تاثیر زیادی در شرایط منطقه دارد.

امیر عبداللهیان افزود: دیدگاه هر دو طرف در مبارزه با تروریسم، بسیار نزدیک است و مقامات دو کشور، همواره در زمینه های مختلف با یکدیگر به رایزنی و مشورت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس منطقه، مشورت‌های مسئولین دو کشور به نفع امارات و ایران است.

شیخ نهیان بن مبارک نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و امارات، همواره در طول تاریخ در همه زمینه ها عمیق و وسیع بوده است.

وزیر فرهنگ، جوانان و توسعه اجتماعی امارات ضمن تاکید بر ضرورت ارتقاء روابط بین مقامات دو کشور اظهار کرد: تحولات موجود در منطقه نیاز به تلاش خالصانه همه کشورها دارد تا از وضعیت کنونی خارج شویم و افراط گرایی در همه اشکال آن از منطقه ما خارج شود.

وی افزود: امارات همواره خواستار بهترین روابط با ایران بر اساس منافع مشترک بوده است.

امیرعبداللهیان در ادامه این سفر، با سایر مقامات اماراتی دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N652283