با رد گزارش سازمان ملل؛

آنکارا: سازمان ملل درباره اتهام‌های جدیدش توضیح دهد

وزارت امور خارجه ترکیه گزارش سازمان ملل مبنی بر اینکه ترکیه به مسیر اصلی قاچاق تسلیحات برای داعش و النصره تبدیل شده را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به گزارش کمیته تحریم‌های القاعده سازمان ملل گفت: این حرف‌ ادعاهایی بی‌پایه و اساس است. بیشتر تسلیحاتی که گروه‌های تروریستی در اختیار دارند، از ارتش عراق و سوریه گرفته‌اند که این سلاح‌ها نیز به کشورهای عضو شورای امنیت تعلق دارند.

در گزارش سازمان ملل آمده است: بیشتر تسلیحاتی که در دست گروه‌های تروریستی قرار دارد، متعلق به ارتش و نیروهای مسلح عراق و سوریه است که مسیر اصلی قاچاق آن‌ها ترکیه است. این گزارش‌ که تاریخ آن برای 14 نوامبر است، می‌گوید: تسلیحات و مهمات متعلق به دهه 1980 و دهه 1990 است.

دولت آنکارا در ادامه واکنش‌های خود تاکید کرد که ترکیه جبهه النصره و گروه داعش را جزو گروه‌های تروریستی می‌داند و ترکیه بخشی از ائتلاف ضد داعش است.

وزارت خارجه ترکیه گفت: ترکیه نه تنها با گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کند بلکه در همکاری کامل با سازمان‌های بین المللی خصوصا گروه حمایتی تحلیلی سازمان ملل قرار دارد و اعضای این گروه ماه سپتامبر به ترکیه سفر کردند اما درباره قاچاق تسلیحات حرفی به میان نیامد. این اتهام ها برای ما جدید است و سازمان ملل باید در این رابطه توضیح دهد.

انتهای پیام

کد N652192