سرپرست مرکز ارتباط دولت با روحانیت:

مدیریت دغدغه‌های موجود در راستای سیاست‌های نظام مهم است

سیاسی

قم - سرپرست مرکز ارتباط دولت با روحانیت مدیریت دغدغه‌های موجود در راستای سیاست‌های نظام را مهم دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن نمازی پیش از ظهر چهارشنبه در اجلاس سراسری مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور، مشاوران امور روحانیت را بازوان ارتباطی دولت با استانها ذکر کرد و گفت: شما در راستای سیاست ها و چشم انداز دولت در استانها فعالیت می کنید.

وی ادامه داد: ساحت های تعامل حوزه با نظام ساحت های مختلفی است اما ارتباطات و تعاملات بیشترین انتظارات ما از مشاوران امور روحانیت استانداران است.

وی مدیریت دغدغه‌های موجود در راستای سیاست‌های نظام را مهم دانست و تاکید کرد: شما می‌توانید امور فرهنگی را در شوراها و ستادهای استانی مورد بررسی قرار دهید.

حجت‌الاسلام نمازی ارتباط مشاوران امور روحانیت با مردم، تشکل‌های مذهبی، نخبگان و دانشجویان را مورد توجه قرار داد و افزود: هر کدام از نهادهای حوزوی و فرهنگی مسئولیت تعریف شده ای برای خودشان دارند و مشاوران امور روحانیت باید در بحث تصمیم گیری ها حریم ها را رعایت کنند.

سرپرست مرکز ارتباط دولت با روحانیت گفت: شما باید دغدغه ها و انتظارات موجود را در راستای اولویتی که دولت تعیین می‌کند بررسی و رفع کنید. شما باید از ظرفیت‌های بالایی که در استان ها وجود دارد برای رفع مشکلات استفاده کنید.

وی دفاتر مقام معظم رهبری، نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها، قوه قضائیه و ... را از جمله ظرفیت‌های غیردولتی در استان‌ها ذکر کرد و افزود: ارتباط نظام و روحانیت نیاز به بازتعریف دارد و شما می‌توانید با استفاده از بانک اطلاعاتی، افرادی که دارای ظرفیت های مناسبی هستند را شناسایی و از آنها بهره مند شوید.

حجت‌الاسلام نمازی با بیان اینکه نقش دولت در انتخابات فقط پاسداری از آرای مردم است، گفت: شما مشاور استاندار دولت تدبیر و امید هستید و نباید فعالیت‌های شما نوعی دخالت محسوب شود. سعی  کنید فراتر از بحث روحانیت کاری انجام ندهید که ممکن است حواشی به وجود آید.

وی ادامه داد: با تغییر دولت، رویکرد جدیدی ایجاد شده که شعارش تدبیر، امید، صداقت و راستگویی است و امیدواریم با تعامل شما بتوانیم نقش آفرینی کنیم.